> Biografie Boni pueri

> Sbormistři

> Kontakty

> Osobnosti o Boni pueri

> Spolupráce

> Ocenění

Vlastní vyhledávání

OSOBNOSTI O BONI PUERI

Časopis HarmonieLuboš Stehlík, šéfredaktor časopisu Harmonie

Je to značka, která pro tento stát udělala víc nežli mnozí jiní, mediálně známější umělci a umělkyně, víc, nežli mnohá nominovaná jména v anketě Největší Čech. Dobří chlapci jsou českým zlatem, což potvrzuje i titul kulturního velvyslance sborové federace při Evropské unii (European Federation of Choirs of the Union) a patří mezi nejlepší světové chlapecké sbory, i když jsou tradicí nejmladší...
 

Jitka MolavcováJitka Molavcová, herečka

This text will be replaced by the flash music player.

Kdo jiný se může pyšnit věčným mládím, moji milí Boni pueri. My dospělí víme, že kdo se nestane znovu dítětem, nevejde do království nebeského. A vy svým uměním, svým zpěvem, před branami království stojíte. A já mám takový skromný dotaz: Pustíte mě dovnitř? Můžu si s vámi zase někdy zazpívat? Všechno dobré vám přeje vaše Jitka Molavcová.
 

Lucie BíláLucie Bílá, zpěvačka

This text will be replaced by the flash music player.

Ahoj, tady je Lucie Bílá, já zdravím všechny rodiče a příznivce chlapeckého sboru Boni pueri. Chci vám říct, že jsem strašně na spolupráci s klukama hrdá a že se těším na další koncerty. Pa pa.
 

Otakar Brousek st., herec

This text will be replaced by the flash music player.

Otakar Brousek st. Milí moji Boni pueri. Už víc jak čtvrt století existujete, rozrůstáte se a obdivuhodně roste i vaše pěvecké umění. Gratuluju vám z celého srdce k úspěchům, které zaslouženě slavíte jak doma, tak ve světě. A tisknu s upřímnými díky ruku oběma pánům sbormistrům, kteří na tom všem mají lví podíl. Těší mě velice, že jsem se s vámi setkal při práci a považuju to pro sebe za velikánskou čest. A děkuju vám za vaše pozdravy ze všech končin světa během vašich turné, které od vás dostávám. Je to dojemné pro starého člověka, jako jsem já, že vy mladší, a vůbec vy mladí ze souboru na mě tak hezky vzpomínáte. Takže, vivant et gaudeant Boni pueri. Váš Otakar Brousek
 

Ing. Pavel BradíkIng. Pavel Bradík, bývalý hejtman Královéhradeckého kraje

This text will be replaced by the flash music player.

Jsou komety a jsou stálice. Chlapecký soubor Boni pueri z Hradce Králové patří k těm druhým. Už pětadvacet let září na pěveckém nebi. Jeho soprán, alt, tenor i bas zní v těch nejprestižnějších sálech po celém světě. Dobří chlapci, Boni pueri, jsou špičkoví velvyslanci Královéhradeckého kraje, kteří otvírají srdce posluchačům české hudby. Mají můj hluboký respekt.
 

Otakar SvobodaOtakar Svoboda, bývalý vedoucí redaktor rubriky kulturního zpravodajství ČT

This text will be replaced by the flash music player.

Měl jsem to štěstí, že jsem se sborem Boni pueri absolvoval několik amerických turné, a jednu věc vím velmi dobře. Ty děti fungujou, lidem se to líbí, ve Spojených státech, které jsou nesmírně náročné, minimálně, a z celého toho setkávání s Boni pueri jsem měl pocit, že je to jednak pro kluky strašně prima zábava, že celá ta organizace funguje naprosto bezchybně a že oba sbormistři jsou muži, kteří vědí, co chtějí, a podle toho vlastně činnost Boni pueri a ten výsledek, ke kterému se za těch pětadvacet let dobrali, vypadá.
 

Jaroslav KrčekJaroslav Krček, skladatel a umělecký vedoucí souboru Musica Bohemica

This text will be replaced by the flash music player.

Obtížné není něco vymyslet, obtížné je to, co vymyslíme, uskutečnit, nejtěžší je však uskutečněné pěstovat a udržet. A tak vám, milí „kluci”, ale i vám, kteří stojíte na stupínku nikdy nekončící práce a zodpovědnosti, přeji, aby „strom”, který má už hluboko zapuštěné kořeny, silný kmen, košatou korunu, stále rostl, sílil a zůstal věčně zeleným. Váš Jaroslav Krček
 

David Eben, muzikolog a umělecký vedoucí souboru Schola Gregoriana Pragensis

David Eben Naše schola spojila své síly s Boni pueri v roce 2000. Bylo to v souvislosti se vznikem nahrávky Adoratio crucis, která se zaměřila na chorální zpěvy Velkého pátku. Byl jsem opravdu překvapen, s jakým nasazením se chlapci zmocnili této pro ně nezvyklé hudby. Zpívali velmi kultivovaně, s velkým pochopením a navíc vše zpaměti. Měl jsem pocit, jakoby ožila středověká praxe, kdy katedrály i kláštery měly své školy a žáci pravidelně zpívali při bohoslužbách. Chlapecký sbor má skutečně nezaměnitelný zvuk a tak jsou Boni pueri bezesporu obohacením českého hudebního života.
 

Zbigniew Czendlik, kněz

This text will be replaced by the flash music player.

Zbigniew Czendlik U příležitosti pětadvaceti let sboru Boni pueri bych chtěl za prvé poděkovat za to přátelství, které mě s tímto sborem váže, a zároveň bych chtěl sboru a také vedení tohoto sboru věnovat jedno krásné motto. Jsou to slova Luciana de Crescendo, které zní: Lidé jsou andělé s jedním křídlem, potřebují se obejmout, aby mohli vzlétnout. A myslím si, že Boni pueri je ten sbor, který dává lidem křídla, že dokážou lidé na chvilku zapomenout na ty svoje problémy a povznést se vzhůru. Takže chci za tu službu krásnou, která je podobná službě, kterou já jako kněz, jako farář dělám, poděkovat.
 

Jaroslav Tůma, varhaník a improvizátor

Jaroslav Tůma Milí „boňáci”: Je s vámi radost pracovat. Samozřejmostí je, že zvládáte číst noty, intonovat, rychle se učit nové skladby. Co je ale kouzelné, na jedné straně to děláte s viditelnou chutí a zápalem pro hudbu i pro kolektiv, na straně druhé jste obdivuhodně disciplinovaní. Na velmi jemný povel pánů sbormistrů či jejich pomocníků se dokážete zklidnit před výkonem, dokonale koncentrovat při něm, a hlavně snášet bez reptání veškerá nepohodlí dlouhých cest. Prostě jako ti nejlepší profíci. Přeji mnoho koncertního zdaru v budoucnu, mnoho navázaných krásných přátelství a také duchaplné dramaturgie cédéček. Kéž by od vás vydavatelství žádala nejen to nejsnadněji prodejné, ale i něco náročnějšího a tím i dlouhotrvanlivého.
 

Iva Bursová, bývalá ředitelka Sekce řízení lidských zdrojů TV NOVA

This text will be replaced by the flash music player.

Iva Bursová Říká se: Co Čech, to muzikant. Já při pohledu na naši sborovou pěveckou scénu bych spíš řekla, co Čech, to zpěvák. No a to samozřejmě stoprocentně platí i pro pány, chlapce a hochy, kteří zpívají v chlapeckém pěveckém sboru Boni pueri. Myslím si, že všichni z nich jsou nejenom zpěváky, ale také cestovateli, herci, mimy a v některých případech i úžasnými konferenciéry. A proto bych chtěla jim, jejich sbormistrům, uměleckým vedoucím, ale všem těm, kteří jim třeba jenom drží palce, popřát hodně štěstí, zdraví, no a ať jejich písničky provázejí naše kroky i v budoucnosti.
 

Marek Štryncl, umělecký vedoucí souboru Musica Florea

Marek Štryncl Mé první setkání se sborem Boni Pueri se uskutečnilo záhy po Sametové revoluci náhodným shlédnutím jeho televizního koncertu, při kterém jsem spontánně uvažoval o tom, jaké by to bylo úžasné a trefné, kdyby tito hoši zpívali starou hudbu ve stylu tzv. autentické interpretace, kterým jsem se tehdy začal intenzivně zaobírat. Psal se jubilejní rok 2000, ve kterém se sen stal skutečností. „Dobří hoši“ se spojili s orchestrem Musica Florea a vytvořili CD s hudbou ke korunovačnímu melodramatu o svatém Václavovi Sub olea pacis, které je nejen u fanoušků staré hudby hitem dodnes. Protože mi tehdy bylo 25 let, stejně jako sboru dnes, nezbývá mi než s přídechem tajemné magiky čísel a letopočtů sboru Boni Pueri poblahopřát, neboť staronová interpretace v něm pevně zakořenila. A jistě popřát mnoho odvahy k pokračování alespoň na dalších 25 let.
 

Pavla Gomba, ředitelka UNICEF (Dětského fondu OSN) v České republice

This text will be replaced by the flash music player.

Pavla GombaDíky svým cestám do různých zemí, kde UNICEF pracuje a pomáhá, jsem měla znovu a znovu možnost vidět, jak hudba spojuje lidi, ať to byly třeba africké bubny nebo nějaké ruční nástroje daleko v Himálajích v Bhútánu. A myslím si, že to je jedna z těch velkých hodnot, které Boni pueri přináší. Já sama velice obdivuju zpěv, chlapecký zpěv, i z toho důvodu, že jako dítě jsem do souboru chodila, ale velmi jsem se trápila, nikdy jsem takhle dobře neuměla zpívat. A ráda bych popřála Boni pueri mnoho štěstí, mnoho velkých talentů a také to, aby nikdo z nich, nikdo ze souboru se nikdy nemusel potýkat s podobnými problémy, v jakých UNICEF pomáhá.
 

Paul JelenPaul Jelen, profesor University of Alberta, Kanada

This text will be replaced by the flash music player.

Milí dobří kluci! Jsem rád, že jsem se zase dostal do Prahy a že se s váma mohu zúčastnit vašeho fantastického koncertu, tak jak jste nám to předváděli v Kanadě loňského roku. A já vám do dalšího zájezdu do Kanady přeju jenom to všechno nejlepší a aby vás tady všichni v Praze milovali, jako jsme vas milovali my v Kanadě.
 

Ing. Otakar Divíšek, primátor města Hradec Králové

This text will be replaced by the flash music player.

Otakar Divíšek Vážené dámy a vážení pánové, dovolte abych popřál chlapeckému sboru z Hradce Králové - Boni pueri - jenom to nejkrásnější k jejich pětadvacetinám. Pětadvacet let je už dospělý věk, ale oni dělají neustále radost všem, jak mladým, tak starým, a rád bych poděkoval zejména vedení sboru za to, jakým způsobem prezentuje město Hradec Králové, jakým způsobem se dá pracovat s dětmi a ukazovat, že děti mohou dělat i vážnou hudbu a mohou udělat krásné věci i ve spolupráci s městem, ve spolupráci s dalšími umělci.
 

PhDr. Petr Vít, bývalý šéfproducent vážné hudby Supraphon Music a.s.

This text will be replaced by the flash music player.

Petr Vít Vážení a milí "dobří chlapci" Boni pueri, milí přátelé Pavle a Jakube, vážení posluchači, dámy a pánové, dovolte mi, abych vás jménem vydavatelství Supraphon Music co nejsrdečněji přivítal ve společnosti chlapeckého sboru Boni pueri. My jsme s tímto sborem realizovali v uplynulých letech řadu krásných nahrávek. Počítám-li dobře, bylo jich sedm a osmou máte nyní před sebou. A na tu osmou jsme společně vybrali ty nejkrásnější české a moravské koledy. Rád bych sboru poděkoval za tuto báječnou nahrávku a vám všem popřál ty nejkrásnější chvíle ve společnosti koled a Boni pueri.
 

Tomáš Baťa, podnikatel, Kanada

This text will be replaced by the flash music player.

Tomáš Baťa Je to pro mě velké potěšení, že vás můžu zase pozdravit tentokrát z Toronta, kde jste udělali takovou krásnou práci, když jste tady byli v loňském roce. V loni na podzim jsem měl příležitost se setkat s Vaším pěveckým sborem na koncertě v Torontě a Vaším koncertem jsem byl tak nadšený, zrovna jako i ostatní krajané, kteří nakonec na koncert přišli. Byl jsem pyšný na to, jak tito mladí kluci šíří českou kulturu v zahraničí a po světě. Byl to opravdu krásný zážitek. Přeju vám všem, aby i těch dalších pětadvacet let bylo stejně úspěšných.
 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout