> Co je nového? (rok 2014)

> Co je nového? (rok 2013)

> Co je nového? (rok 2012)

> Co je nového? (rok 2011)

> Co je nového? (rok 2010)

> Co je nového? (rok 2009)

> Co je nového? (rok 2008)

> Co je nového? (rok 2007)

> Co je nového? (rok 2006)

> Co je nového? (rok 2005)

> Co je nového? (rok 0000)

Vlastní vyhledávání

CO JE NOVÉHO? (rok 2009)

29. prosince 2009 • Reportáž o nedávném turné Boni pueri po USA

Jedna z koncertních skupin Českého chlapeckého sboru Boni pueri se před dvěma týdny vrátila z úspěšného koncertního turné po Spojených státech amerických. Reportáž, kterou při návratu natočil redaktor Tomáš Hejtmánek, odvysílala dnes televize RTA.

 

21. prosince 2009 • Španělské turné se blíží ke konci, Boni pueri přiváží pozvání pro rok 2010

Jedna z koncertních skupin Boni pueri má před sebou dva poslední koncerty svého španělského turné - ve městě Illescas a na Pobřeží pomerančového květu, ve Valencii. Chlapci najezdili tisíce kilometrů po celém Pyrenejském poloostrově a potěšili několik tisíc posluchačů v Avilés, Burgosu, Vigu i samotné Barceloně. Jejich koncerty jsou provázeny nadšenými ovacemi vestoje, vytleskávanými přídavky, mnoha fotografiemi pro fanoušky na památku i oceňujícími komentáři v tisku. Jedna z nejkrásnějších staveb Barcelony Bazilika Santa Maria del Mar svou nádhernou akustikou repertoár Boni pueri jen umocnila. Skvělé výkony chlapců ocenila agentura pozváním pro další rok 2010. Po celou dobu turné stojí Boni pueri na podiu s orchestrem Musica Bohemica s uměleckým šéfem Jaroslavem Krčkem, autorem mnoha úprav evropských i českých koled. Na Štědrý den se Boni pueri vracejí domů. Spanilá jízda letošní koncertní sezóny přes turné po USA a Španělsku, vystoupení v Římě až k provedení Oratoria Mesiáš, Chichesterských žalmů i Vánočního oratoria J. S. Bacha tak uzavřela mimořádně úspěšný rok v dějinách sboru.

> Fotografie Boni pueri s Musicou Bohemicou

> Čtěte článek v MF DNES

 

20. prosince 2009 • Boni pueri dnes v Norimberku zopakovali svůj úspěch

Koncertní skupina pětapadesáti zpěváků Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem zopakovala na dnešních dvou koncertech v Meistersingerhalle svůj včerejší úspěch. „Dobré chlapce“ během posledního předvánočního víkendu slyšelo v Norimberku celkem přes 6000 posluchačů. Diváci si na všech třech koncertech vynutili svým potleskem dva přídavky. Sbor má zároveň potvrzeno od hlavního intendanta Nürnberger Symphoniker pozvání k další spolupráci s tímto významným orchestrem.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

 

19. prosince 2009 • Boni pueri úspěšní v Meistersingerhalle

Boni pueri dnes s velkým úspěchem absolvovali první ze série tří koncertů, na kterých hostují tento víkend v Norimberské Meistersingerhalle. V první části koncertu vystoupili po boku Nürnberger Symphoniker ve skladbě Te Deum od Antonína Rejchy pod dirigentskou taktovkou Marko Ivanoviče. V druhé části pak provedli skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Benjamina Brittena a Roberta Schumanna jednak v samostatném bloku, některé pak společně s Adamusovým triem (Jan Adamus - hoboj, Jitka Adamusová - housle, Květa Novotná - varhany) pod vedením sbormistra Jakuba Martince a za klavírního doprovodu Martina Fišla. Jedna z nejvýznamnějších koncertních síní Německa, která pojme až 2100 posluchačů, byla do posledního místa vyprodaná a Boni pueri sklidili obrovský úspěch.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

 

18. prosince 2009 • Boni pueri hostují před Vánocemi v Norimberku

Koncertní skupina Boni pueri dnes odjela hostovat na tři koncerty do slavné norimberské Meistersingerhalle, která patří k nejvýznamnějším koncertním síním v celém Německu. Sbor zde již poprvé vystupoval před čtyřmi lety. Letos se Boni pueri představí v první části koncertu po boku Norimberských symfoniků v Te Deum Antonína Rejchy a v druhé části kromě samostatného bloku vystoupí i společně s Adamusovým triem pod vedením sbormistra Jakuba Martince. První koncert se koná v sobotu 19. prosince, další dvě reprízy se uskuteční o den později.

 

18. prosince 2009 • Boni pueri na koncertě v Betlémské kapli

Ve čtvrtek 17. prosince se v Betlémské kapli v Praze uskutečnil Vánoční koncert Občanského sdružení Jary, jehož jedna část patřila Českému chlapeckému sboru Boni pueri. Hosty koncertu byli významní činitelé české exekutivy i Evropské unie, mezi jinými jmenujme např. předsedu vlády ČR Jana Fišera, nebo eurokomisaře Jána Figeľa. Koncertní skupina sboru pod vedením sbormistra Jakuba Martince zažila opět obrovský úspěch i ovace ve stoje.

> Fotografie z koncertu

 

17. prosince 2009 • Boni pueri po návratu z USA ve Štramberku

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupila po návratu z USA na koncertě ve Štramberku. Publiku představila americký program, který se setkal s obrovskou odezvou publika.

> Fotografie z koncertu

 

15. prosince 2009 • "Dobří chlapci" doma ze Spojených států, koncerty pokračují

Boni pueri se dnes po poledni vrátili ze svého amerického koncertního turné, kde během sedmi týdnů vystoupili na 22 samostatných koncertech. Jejich koncertování pokračuje zítra a pozítří ve Štramberku a v Praze a hned poté se vydávají se sbormistrem Jakubem Martincem na hostování do norimberské Meistersingerhalle.

> Čtěte více v Hradeckém deníku

> Zpravodajství z turné

 

12. prosince 2009 • „Boni pueri umí měnit hudbu ve zlato“

Americké turné Českého chlapeckého sboru Boni pueri se chýlí ke konci, než se v úterý vrátí, stihnou „dobří chlapci“ ještě Nové Mexiko a Washington. Zatím v každém z osmi států amerického středozápadu zažili ovace vstoje. Ani odborníci nezůstali vlažní. Čtěte více v našem novinovém archivu.

> Celý článek v MF DNES

> Zpravodajství z turné

 

5. prosince 2009 • Provedení Vánočního oratoria Johana Sebastiana Bacha

Boni pueri velmi úspěšně vystoupili s Vánočním oratoriem J. S. Bacha v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Toto velkolepé dílo slyšeli návštěvníci koncertu v provedení chlapeckého sboru v Čechách vůbec poprvé. Spolu s Boni pueri účinkoval Komorní orchestr Pražských symfoniků se sólisty M. Šrumovou, M. Cukrovou, J. Březinou a R. Janálem. Poprvé měli možnost chlapci spolupracovat s dirigentem Petrem Vronským, který je zván ke spolupráci s předními světovými orchestry, jakými jsou např. Metropolitan Orchestra Tokyo, Filharmonický orchestr Rio de Janeiro nebo Antverpský královský filharmonický orchestr. Spolu Oratoriem Mesiáš G. F. Händela a Chichesterskými žalmy L. Bernsteina tak Boni pueri skvěle zakončili letošní koncertní sezónu.

> Fotografie z koncertu

 

3. prosince 2009 • Vánoční galakoncert ve Filharmonii v Hradci Králové

V sobotu 28. listopadu 2009 se uskutečnil již tradiční Vánoční galakoncert všech ročníků BONI PUERI – základní umělecké školy. Letos Boni pueri hostili vzácné přátele sboru – soubor Musica Bohemica s uměleckým vedoucím panem Jaroslavem Krčkem. I ti nejmenší zpěváčci si mohli s touto osobností zazpívat jednu koledu i společné závěrečné skladby Adeste fideles a Tichá noc. Na závěr za pomoci rodičů a přátel Boni pueri zazněla koleda, která pochází až ze 13. století a stala se symbolem českých Vánoc – Narodil se Kristus Pán. Fotografie najdete v naší fotogalerii.

> Fotografie z galakoncertu

 

1. prosince 2009 • Vánoce s Boni Pueri v Jaromeři

Koncertní skupina sbormistra Pavla Horáka koncertovala v Městském divadle v Jaroměři. Zazněly úryvky z Vánočního oratoria i evropské a české koledy v úpravách Jaroslava Krčka. Boni pueri se dostalo vřelého přijetí a ovací vestoje. Více v naší fotogalerii.

> Fotografie z koncertu

 

30. listopadu 2009 • Boni pueri ve Vratimově

Boni pueri vystoupili s programem Vánoce s Boni pueri ve Vratimově. Zazněly české a evropské koledy i úryvky v Vánočního oratoria J. S. Bacha. Sboru se dostalo velmi vlídného přijetí a zaslouženého potlesku. Více v naší fotogalerii.

> Fotografie ze zkoušky a z koncertu

 

29. listopadu 2009 • Boni pueri tleská vestoje americký středozápad

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem křižuje v těchto dnech napříč Spojenými státy na svém sedmém severoamerickém koncertním turné. Zpravodajství z turné můžete sledovat na stránce http://www.bonipueri.cz/usa2009. Zároveň si můžete přečíst několik novinových článků o turné v našem archivu.

> Zpravodajství z turné

> Archiv novinových článků

 

29. listopadu 2009 • Vánoce s Boni Pueri

V Krušnohorském divadle v Teplicích vystoupili Boni pueri spolu se souborem Musica Bohemica, se kterým již za pár dní odjíždějí na třítýdenní turné do Španělska. V plném sále zazněly české a evropské koledy v úpravách Jaroslava Krčka se sólistkou Annou Hlavenkovou.

> Fotografie ze zkoušky před koncertem

 

29. listopadu 2009 • Boni pueri finišují před provedením Vánočního oratoria

Již v pátek 4. prosince 2009 zazní v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze slavnostní provedení Vánočního oratoria J. S. Bacha pod taktovkou dirigenta Petra Vronského. V neděli zkoušeli Boni pueri v dopoledních hodinách s Komorním orchestrem pražských symfoniků.

> Fotogalerie ze zkoušky

 

26. listopadu 2009 • Boni pueri zahájili sérii vánočních koncertů

V kostele Nejsvětější trojice v Novém Městě nad Metují záhájili Boni pueri sérii vánočních koncertů. Výtěžek bude věnován Stacionáři Nona, který pečuje o smyslově a tělesně postižené i kostelu samotnému. Záštitu přijal senátor Petr Pakosta a starostka města Mgr. Bronislava Malijovská. Zazněly úryvky z Bachova Vánočního oratoria a Händelova Mesiáše i české a evropské koledy v úpravách Jaroslava Krčka.

> Fotogalerie z koncertu

 

24. listopadu 2009 • Boni pueri zkoušeli s dirigentem Petrem Vronským

V úterý 24. 11. 2009 proběhla ve zkušebně Boni pueri zkouška Bachova Vánočního oratoria. Dirigent Petr Vronský, který zkoušku vedl, je pravidleně zván k předním orchestrům celého světa (Královská filharmonie v Antverpách, Berlínští symfonikové, Metropolitní orchestr Tokio, Filharmonický orchestr Rio de Janeiro, Petrohradská filharmonie). V Praze tak budou mít posluchači možnost slyšet Vánoční oratorium v podání chlapeckého sboru v české premiéře.

> Fotogalerie ze zkoušky

 

17. listopadu 2009 • Slavnostní koncert u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupila 17. listopadu v Kulturním centru v Týništi nad Orlicí u příležitosti státního svátku - Dne boje za svobodu a demokracii. Slavnostní koncert zahájil starosta města Ing. Jaroslav Matička. Skladby B. Smetany, A. Dvořáka, G. F. Händela nebo W.A. Mozarta, byly důstojnou připomínkou historických událostí.

> Fotogalerie z koncertu

 

12. listopadu 2009 • Boni pueri na turné v USA

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem odjela tento týden na turné do USA. Během pěti týdnů zde vystoupí na 22 celovečerních koncertech napříč deseti státy USA. Zpravodajství z turné můžete sledovat na stránce http://www.bonipueri.cz/usa2009 .

> Zpravodajství z turné

> Článek o turné na serveru iDnes.cz

 

5. listopadu 2009 • Dětská opera Brundibár v Praze

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupila v úterý 3. listopadu na výchovných koncertech v Praze, kde uvedla terezínskou dětskou operu Brundibár. Dvěma provedením tleskali žáci a studenti pražských škol ve vyprodaném kostele sv. Šimona a Judy. Koncert se konal za finanční podpory nadačního fondu České rady pro oběti nacismu a Královéhradeckého kraje.

> Fotogalerie z koncertu

 

4. listopadu 2009 • Kritika v časopisu Harmonie

V listopadovém vydání magazínu Harmonie vyšla kritika na nedávné provedení Mesiáše Georga Friedricha Händela společně s orchestrem Musica Florea a dirigentem Markem Štrynclem v Praze. „Výtečně si s komplikovanými party díla poradil Český chlapecký sbor Boni pueri, připravený sbormistry Pavlem Horákem a Jakubem Martincem. Potěšením bylo slyšet zvláště sopránové hlasy navozující svou subtilní stříbřitou barvou, jakkoli to může znít jako klišé, až atmosféru nadzemského prostoru,“ uvádí ve své recenzi Nikol Kraft.

 

27. října 2009 • Sbormistr Pavel Horák nominován na Ceny Ministerstva kultury

U příležitosti státního svátku byly udělovány Ministerstvem kultury významná ocenění - Státní cena za literaturu, Státní cena za překladatelské dílo a Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění a architektury. Mezi umělci v oblasti hudby byl nominován i umělecký šéf Boni pueri PhDr. Pavel Horák, Ph.D.

Cena Ministerstva kultury České republiky za přínos v oblasti hudby se uděluje k ohodnocení výjimečných uměleckých tvůrčích nebo interpretačních počinů nebo za dlouhodobé umělecké zásluhy v oblasti hudby. Porotě předsedal profesor Hudební fakulty Akademie múzických umění Ivan Kurz.

> Odkaz na nominace na stránkách MKČR

 

27. října 2009 • Slavnostní koncert u příležitosti vzniku Československého státu

Koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri vystoupily včera na Slavnostním koncertu u příležitosti vzniku Československého státu a 20. výročí Sametové revoluce, který se konal ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Mezi diváky nechyběli představitelé české a slovenské vlády a diplomacie, mezi jinými např. český premiér Jan Fišer, předseda senátu Přemysl Sobotka nebo emeritní slovenský eurokomisař Ján Figel'. Vedle Boni pueri na koncertě vystoupili sólisté Adriana Kohútková, Adam Plachetka a Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Rastislava Štúra.

> Fotogalerie z koncertu

 

25. října 2009 • 20. výročí World Youth Choir

Sbormistr koncertní skupiny Boni pueri Pavel Horák se v těchto dnech účastní setkání u příležitosti oslav 20. výročí od založení Světového mládežnického sboru (World Youth Choir), které se koná od 21. do 25. října. Do švédského Örebro se sjelo přes 300 zpěváků, sbormistrů i organizátorů z celého světa, kteří se podíleli na činnosti Světového mládežnického sboru během 20 let jeho činnosti.

> Článek v MF DNES

Highslide JS Highslide JS

 

13. října 2009 • Díky za Tmavomodrý benefiční večer

"Boni pueri vedením precizního sbormistra a mj. také rotariána Pavla Horáka a Jakuba Martince jen potvrdili v citově sugestivních hebrejských žalmech svoji světovou kvalitu," píše Hana Krupková ve své recenzi benefičního koncertu Tmavomodrý večer, který se uskutečnil 1. října v Hradci Králové.

> Přečtěte si celý článek o koncertu

 

1. října 2009 • Tmavomodrý večer pomůže nevidomým

Šestý benefiční Tmavomodrý večer, který pořádá hradecký Rotary Club, začne dnes v 19.30 hodin v královéhradecké Filharmonii. Chlapecký sbor Boni pueri na něm se zdejším orchestrem a dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem uvede slavné Chichesterské žalmy Leonarda Bernsteina.

> Přečtěte si celý článek o koncertu

> Fotogalerie z koncertu

 

23. září 2009 • Händelův Mesiáš v Praze

Obě koncertní skupiny Boni pueri provedli včera v kostele sv. Šimona a Judy výběr z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela. Pod vedením dirigenta Marka Štryncla na koncertě vystoupili i sólisté a orchestr Musica Florea.

> Fotogalerie z koncertu

 

21. září 2009 • Boni pueri na ČT24

Sbormistr Pavel Horák a nejmladší členové koncertních skupin Matěj Rosulek a Jirka Volenec byli dnes hosty redaktorky Patricie Strouhalové v dopoledním vysílání programu ČT24, kde televizní diváky pozvali k zítřejšímu pražskému provedení Händelova Mesiáše.

> Záznam rozhovoru v archivu ČT

 

19. září 2009 • Boni pueri hosty svatebního obřadu

Boni pueri jako překvapení doprovodili svým zpěvem svatební obřad podnikatele Radovana Vítka a jeho snoubenky Marie Geidlové, který se konal včera v kostele Nanebevzetí P. Marie na zámku Loučeň. Snoubence oddal kněz Zbygniew Czendlik. Novomanželům blahopřejeme.

 

14. září 2009 • Boni pueri zahájili vyškovský festival ZpívejFest 2009

Pětačtyřicet zpěváků koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri pod vedením sbormistra Jakuba Martince zahájilo včerejším koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově 5. ročník Mezinárodního festivalu dětských pěveckých sborů ZpívejFest. Koncertu se jako posluchači zúčastnili vzácní hosté - Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, a senátor Ing. Ivo Bárek.

Boni pueri představili vyškovskému publiku nejen průřez klasickým repertoárem, ale i hudbu českých autorů, kterou připravují pro nadcházející turné po Spojených státech amerických. Nadšené publikum si v závěru koncertu vyžádalo hned několik přídavků.

> Fotogalerie z koncertu

 

9. září 2009 • Boni pueri rozšiřují své řady

BONI PUERI - základní umělecká ěkola, Hradec Králové pořádá dodatečné přijímací řízení pro šikovné chlapce, žáky základních škol. Konkurzy se konají v následujících termínech: čtvrtek 10. září, pátek 11. září a pondělí 14. září 2009 od 15:00 do 17:00. Chlapci si ke konkurzu připraví jednu libovolnou písničku.

 

1. září 2009 • Internetové stránky Boni pueri součástí českého kulturního dědictví

Internetové stránky Českého chlapeckého sboru Boni pueri byly vybrány Národní knihovnou České republiky jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky www.bonipueri.cz byly proto zařazeny do projektu WebArchiv, což je digitální archiv „českých“ webových zdrojů, které jsou zde shromažďovány za účelem jejich dlouhodobého uchování. Ochranu a uchování těchto dokumentů zajišťuje od roku 2000 Národní knihovna ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a Ústavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity.

 

31. srpna 2009 • Úspěšný vstup do nové koncertní sezóny

Pěveckými soustředěními v Krkonoších zahájily obě koncertní skupiny Boni pueri svou 28. koncertní sezónu. Skupina se sbormistrem Pavlem Horákem navíc absolvovala v pátek 28. srpna první koncert sezóny, který se uskutečnil ve východočeských Moravanech. Skupina se sbormistrem Jakubem Martincem, která se ze soustředění vrátila dnes, trávila víkend na horské chatě Mír nad Pecí pod Sněžkou, kde již zahájila přípravu nadcházející koncertní turné po USA.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

> Fotogalerie ze soustředění

> Fotogalerie z koncertu v Moravanech

 

25. srpna 2009 • Ohlédnutí: Boni pueri odobou Mesiáše na Smetanově Litomyšli

Renomovaný magazín Hudební rozhledy přinesl ve svém srpnovém čísle souhrnnou kritiku na koncerty uplynulého mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Recenzent Pavel Petráněk v kritice hodnotí jednotlivé koncerty a srovnává výkony interpretů, sólistů i sborů. Český chlapecký sbor Boni pueri na rozdíl od jiných sborů (prosíme neplést s naším přípravným oddělením) označil jako ozdobu provedení průřezu Händelovým oratoriem Mesiáš (28. 6.) na externím koncertě v Chrudimi.

> Čtěte celou recenzi

> Fotogalerie z koncertu

> Fotogalerie na serveru www.smetanovalitomysl.cz

 

24. srpna 2009 • Boni pueri startují novou koncertní sezónu

Koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri odstartují v tomto týdnu novou koncertní sezónu, která bude opět bohatá na zajímavé projekty a koncertní cesty. Skupina se sbormistrem Pavlem Horákem dnes odcestovala do Krkonoš do Pece pod Sněžkou, kde absolvuje týdenní soustředění.

Highslide JS Highslide JS

> Fotogalerie ze soustředění

 

5. srpna 2009 • Elizabeth Beynon Martinec (*4. srpna 2009)

S radostí Vám oznamujeme, že se včera krátce před půlnocí narodila sbormistrům Boni pueri Jakubovi a Jennifer Martincovým dcera Elizabeth. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví!

Elizabeth Beynon Martinec

 

3. srpna 2009 • Sbormistr Jakub Martinec hostem ČRo3 - Vltava

V pondělí 3. srpna byl sbormistr Boni pueri Jakub Martinec hostem Jitky Novotné v pořadu Telefonotéka, který vysílá Český rozhlas 3 - Vltava. S pořadem Telefonotéka také můžete v následujících 14 dnech soutěžit o CD Boni pueri. Soutěžní otázku naleznete v záznamu pořadu, který si můžete přehrát v našem archivu.

This text will be replaced by the flash music player.

 

2. července 2009 • Harmonie: Boni pueri ve škole a v Římě

"Jeden z nejlepších chlapeckých sborů na světě bankrot nevyhlásí" - tak zní název titulního rozhovoru v červencovém čísle hudebního magazínu Harmonie, který vedl se sbormistry Pavlem Horákem a Jakubem Martincem šéfredaktor tohoto časopisu Luboš Stehlík. Celý článek si můžete přečíst v našem archivu.

> Přečtěte si celý článek

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

 

1. července 2009 • S operou Brundibár na Festivalu Mitte Europa

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vysoupila včera na XVIII. ročníku Festivalu uprostřed Evropy - Mitte Europa.

Festival se koná pod záštitou německé kancléřky Angely Merkelové a českého premiéra Jana Fischera od 14. června do 2. srpna 2009 a jeho motto pro letošní ročník zní "Rozezvučená místa". Organizátoři tak chtějí poukázat na vzájemné souvislosti mezi uměleckým projevem, místy a prostorami, kde se kulturní akce realizují.

Koncert Boni pueri, kde ve druhé části zazněla terezínská dětská opera Brundibár, se proto uskutečnil ve velice netradičním porostoru - tovární hale gobelínové manufaktury v bavorském městečku Marktredwitz. "Syrový a ošuntělý prostor tovární haly dodal opeře zcela nový rozměr a připomínal, jak asi vypadala autentická provedení před půl stoletím v Terezíně. Byl to hluboký zážitek nejenom pro diváky, ale i pro nás všechny, kteří jsme stáli na improvizovaném pódiu," uvedl sbormistr Jakub Martinec. "Prostor byl manželi Thomaschkovými vybrán opravdu skvěle, podtrhl symboliku celé opery. Oba se navíc koncertu osobně zúčastnili," dodal sbosmistr.

Myšlenka realizovat česko-německý Festival Mitte Europa, Bavorsko·Čechy·Sasko, vznikla v roce 1990 jako reakce na pád železné opony. Své kořeny má v osobních osudech jejich iniciátorů – česko-německého manželského páru Ivany Thomaschke, české historičky umění, a německého operního pěvce Prof. Thomase Thomaschke, který je také intendantem celého festivalu. Od roku 2004 spojuje česko-německý kulturní Festival uprostřed Evropy - Mitte Europa 65 bavorských, českých a saských měst a obcí podél česko-německé hranice v délce 400 km.

> Fotogalerie z koncertu

 

28. června 2009 • Boni pueri zpívali Mesiáše na Smetanově Litomyšli

Český chlapecký sbor Boni pueri nastudoval u příležitosti 250. výročí úmrtí G. F. Händela výběr částí z oratoria Mesiáš a představil jej v průběhu této sezóny již na koncertech v České Třebové, Pardubicích a dnes také v Chrudimi na externím koncertu mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl. Koncert se konal v Arciděkanském chrámu Nanebevzetí Panny Marie a vedle Boni pueri se pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla představili sólisté Alena Hellerová, Eva Garajová, Jaroslav Březina, Roman Janál a Komorní filharmonie Pardubice.

> Fotogalerie z koncertu

> Fotogalerie na serveru www.smetanovalitomysl.cz

 

24. června 2009 • Společný koncert s Atlanta Boy Choir

Český chlapecký sbor Boni pueri hostil v tomto týdnu americký chlapecký sbor Atlanta Boy Choir se sbormistrem Davidem Whitem. Ve středu 24. června se uskutečnil společný koncert obou sborů v Městské hudební síni v Hradci Králové, která byla posluchači zaplněna do posledního místa.

> Fotogalerie z koncertu

 

20. června 2009 • Závěrečný koncert nejmladších ročníků Boni pueri

V soboru 20. června se uskutečnil závěrečný koncert základní umělecké školy Boni pueri. Tři nejmladší ročníky - Pueráček, Pueri 1 a Pueri 2 - vystoupili tentokrát v krásném prostředí Městské hudební síně v Hradci Králové, která se nachází v prostoru renovované kaple sv. Jana Nepomuckého z 18. atoletí.

> Fotogalerie na webu skola.bonipueri.cz

 

14. června 2009 • Boni pueri v dalším dílu nových Zpívánek

Česká televize dnes premiérovala další díl nových Zpívánek, které byly natáčeny v dubnu letošního roku. Tentokrát se jednalo o píseň Komáři se ženili, kde vedle nejmladších sólistů Boni pueri vystupoval orchestr Musica Bohemica s dirigentem Jaroslavem Krčkem a herec Václav Postránecký. Na záznam se můžete podívat do našeho video archivu.

 

14. června 2009 • Udílení cen Středoškolské odborné činnosti

Dnešním dnem vyvrcholila XXXI. Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti, kterou v letošním roce z pověření MŠMT ČR organizovala Střední škola informatiky a služeb ve Dvoře Králové n. L. Závěrečné udílení cen se konalo ve královédvorském Hankově domě a jako host zde vystoupila i koncertní skupina Boni pueri se sbormitrem Pavlem Horákem. Záštitu nad přehlídkou převzali prezident České republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc., hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a strarostka Města Dvůr Králové nad Labem Mgr. Edita Vaňková.

> Fotogalerie z vystoupení Boni pueri

 

13. června 2009 • V Nymburském kostele uchvátil posluchače chlapecký sbor

Fantastickým koncertem chlapeckého sboru Boni Pueri z Hradce Králové vyvrcholil ve středu 10. června mezinárodní hudební festival Nymburské dny Bohuslava Matěje Černohorského. „Bylo to úchvatné! Andělské hlásky a dokonalé provedení!“ znělo hodnocení odcházejících spokojených diváků.

> Čtěte více v recenzi serveru Sedmička.cz

 

11. června 2009 • Mezinárodní hudební festival Nymburské dny B. M. Černohorského

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem a komorní část mužského sboru Boni pueri se sbormistryní Jennifer Beynon Martinec koncertovali ve středu 11. června v Nymburce v rámci XIX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Nymburské dny B. M. Černohorského. Publikum si ve zcela zaplněném chrámu sv. Jiljí vyžádalo několik přídavků.

> Fotogalerie z koncertu

 

7. června 2009 • Na pomoc malým kostelíkům Královéhradeckého kraje

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupila dnes na benefičním koncertě ve východočeské Litíči. Koncert se uskutečnil v rámci projektu "Na pomoc malým kostelíkům Královéhradeckého kraje", kterým se Boni pueri snaží pomoci obnově kostelům v královéhradeckém regionu.

> Fotogalerie z koncertu

 

5. června 2009 • Koncert v rámci meziárodního festivalu Bez hranic

V Českém Těšíně a polském Cieszynie se v těchto dnech koná jubilejní XX. ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic. Jeho součástí byl vedle divadelních představení i koncert Boni pueri, na kterém vystoupila koncertní skupina sboru se sbormistrem Pavlem Horákem. Koncert se konal v divadle A. Mickiewicze v Cieszynie.

> Fotogalerie z koncertu

 

31. května 2009 • Bonifantes vystoupili v Opavě

Nejstarší přípravné oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri - Bonifantes - absolvovalo se svou sbormistryní Jennifer Beynon Martinec v posledním květnovém víkendu zájezd do Opavy. Podívejte se na několik fotografií na stránkách základní umělecké školy Boni pueri.

> Fotogalerie na webu skola.bonipueri.cz

 

30. května 2009 • Slavnostní večer DSA

Koncertní skupina Boni pueri vystoupila v pátek 29. května na slavnostním večeru u příležitosti 18. výročí leteckého provozu DSA a.s. (www.dsa.cz), který se konal v prostorách této společnosti na letišti v Hradci Králové. Večerem provázeli manželé Heřmánkovi.

> Fotogalerie z letiště

 

27. května 2009 • Boni pueri na Karlově univerzitě

Koncertní skupina Boni pueri vystoupila v pondělí 25. května jako host na závěrečném absolventském koncertu studentky sbormistrovství Christiany Miny na Univerzitě Karlově v Praze. Mladá sbormistryně pocházející z Kypru studuje ve třídě sbormistrovství u Jennifer Beynon Martinec na Pedagogické fakultě UK v Praze a zároveň byla několik let asistentkou v přípravných odděleních Boni pueri.

> Fotogalerie z koncertu

 

24. května 2009 • Koncertem Lucie Bílé a Boni pueri vyvrcholil Králický majáles

Až po okraj zalidněný kostel sv. Michaela v Králíkách byl v sobotu 23. května 2009 svědkem koncertu slavice Lucie Bílé s Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Koncert byl vyvrcholením Králického majálesu.

> Fotogalerie z koncertu

> Fotografie na webu www.luciebila.com

> Video na webu www.luciebila.com

 

21. května 2009 • Provedení opery Brundibár v Příbrami

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupila na Hudebním festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami, kde provedla terezínskou dětskou operu Brundibár. Představení se zúčastnili, které se uskutečnilo v Divadle Antonína Dvořáka, se zúčastnili i pravnuk a prapravnuk slavného skladatele.

> Fotogalerie z koncertu

 

20. května 2009 • Novinka ve videoarchivu

Ve videoarchivu Boni pueri můžete nově najít další videa. Jedním z nich je záznam části koncertu z římského Pantheonu v minulém týdnu.


 

19. května 2009 • Boni pueri vystoupili galavečeru Routes Regional Europe

V Praze probíhá největší evropská konference Routes Regional Europe 2009 k rozvoji letecké dopravy. Na konferenci je 70 leteckých společností a o jejich zájem bojuje 200 evropských letišť. Na slavnostním galavečeru, který pro účastníky konference probíhal v pondělí 18. května 2009 v pražském Obecním domě, vystoupila i koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem. Večerem provázel Marek Eben.

> Fotogalerie galavečera Routes Region Europe 2009

 

17. května 2009 • Boni pueri vystoupili v římském Pantheonu

Boni pueri se včera vrátili z Říma, kde vystupovali ve čtvrtek 14. května na slavnostním koncertu v Pantheonu konaném při příležitosti Dne Evropy, pátého výročí přistoupení deseti zemí k Evropské unii a výročí 1400 let od zasvěcení Pantheonu. Za účasti vysokých představitelů Svatého stolce, Vatikánského městského státu a Suverénního řádu maltézských rytířů, desítek velvyslanců a dalších diplomatů při Svatém stolci a dalších významných hostů interpretovali "dobří chlapci" díla sakrálního charakteru.

Slavnostní koncert, který pořádal velvyslanec ČR u Svatého stolce JUDr. Pavel Vošalík, se stal společenským vrcholem místního předsednictví. K tomu přispěl jak oslnivý výkon pěveckého sboru ve výjimečném prostředí národního památníku – baziliky, kde se běžně koncerty nekonají, tak nejvyšší možné zastoupení Svatého stolce v termínu, kdy papež v doprovodu státního sekretáře cestuje po Svaté zemi, a v neposlední řadě naplněný Pantheon, nejzachovalejší antická památka, vrcholné architektonické dílo symbolizující antické i křesťanské tradice evropské civilizace.

Slavnostní koncert zahájil velvyslanec ČR při Svatém stolci. Uvítal významné hosty, na prvním místě nejvyššího představitele Svatého stolce přítomného nyní ve Vatikánu, J. Em. kardinála Angelo Sodana, děkana kardinálského kolegia, nejvyššího představitele Vatikánského městského státu J. Em. kardinála Giovanni Lajola, J. Em. kardinála V. Tomka, J. Em. kardinála G. Coppu a další významné hosty. Mezi nimi byli velkokancléř Suverénního řádu maltézských rytířů Jean-Pierre Mazery, předseda Papežské rady pro legislativní texty arcibiskup F. Coccopalmerio, zástupce prefekta Papežského domu Mons. P. De Nicolo, předseda vatikánského apelačního soudu Mons. J. M. Serrano Ruiz, vedoucí protokolu Svatého stolce F. Nwachukwu, představitelé kapituly Baziliky Panny Marie mučedníků, četní monsignoři Státního sekretariátu a dalších institucí římské kurie, představitelé katolických organizací, nižší klérus, velvyslanci zemí EU i dalších zemí při Svatém stolci, velvyslanci ČR a několika dalších zemí v Itálii a další diplomaté. Přítomni byli i přestavitelé českých institucí (Nepomucenum, České centrum, krajanská asociace Associazzione Praga) a v Římě se nacházející čeští kněží a studující teologie.

Výkony sólistů i sboru řízeného sbormistrem Jakubem Martincem byly publikem a osobně kardinálem Sodanem vysoce oceněny.

> Článek na stránkách Velvyslanectví ČR u Svatého stolce

> Fotogalerie z koncertu v Pantheonu

> Fotogalerie z pobytu v Římě

> Internetové zpravodajství www.bonipueri.cz/rim2009

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

 

16. května 2009 • Připomínka Festivalu Antonína Bennewitze

Největší událostí roku v České Třebové je bezesporu Hudební festival Antonína Bennewitze. O zahájení jeho 11. ročníku se v dubnu postaral Český chlapecký sbor Boni pueri a Komorní filharmonie Pardubice, kteří společně pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla provedli výběr částí z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela. Podívejte se na dvě videa z tohoto koncertu.

Highslide JS Highslide JS

 

12. května 2009 • Boni pueri dnes míří do Říma

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Ať už je to, jak chce, Český chlapecký sbor Boni pueri se dnes vydá po té správné. Čeká jej patrně nejprestižnější zahraniční cesta tohoto pololetí. „Dobří chlapci" přijali pozvání českého velvyslanectví u Svatého stolce k samostatnému koncertu v římském Pantheonu.

> Sledujte internetové zpravodajství - www.bonipueri.cz/rim2009

> Novinový článek MF DNES

 

10. května 2009 • Boni pueri na soustředění v Krkonoších

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem trávila prodloužený víkend na soustředění na Hotelu Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Zahájila zde již přípravu na nadcházející koncertní sezónu, kde bude mimo jiné provádět terezínskou dětskou operu Brundibár nebo Vánoční oratorium Johanna Sebastiana Bacha.

> Fotogalerie ze soustředění v Krkonoších

 

8. května 2009 • Společný koncert s kanadským sborem a smyčcovým orchestrem De La Salle

Český chlapecký sbor Boni pueri hostil v tomto týdnu kanadský sbor a smyčcový orchestr De La Salle z Ottawy v rámci jejich dvoutýdenního evropského turné. V pátek 8. května se uskutečnil společný koncert obou těles v Městské hudební síni v Hradci Králové, která byla do posledního místa zaplněná nadšenými posluchači. Zpestřením koncertního odpoledne bylo malé sladké pohoštění, díky kterému se kanadští hosté mohli seznámit s pravými českými zákusky a dezerty.

> Fotogalerie z koncertu

 

3. května 2009 • Boni pueri zahájili nový projekt hudebních dílen

Boni pueri v tomto týdnu představili nový projekt hudebních dílen, který připravili pro nejmladší žáky své základní umělecké školy. Prvními osobnostmi, které byly k tomuto projektu přizvány, byli herci Jan Přeučil a Eva Hrušková. Chlapci se s nimi v tomto týdnu potkali hned dvakrát - poprve v pondělí ve zkušebnách Boni pueri, kde se učili základy jevištní řeči, artikulace a rezonance, a podruhé ve středu v sále Filharmonie Hradec Králové, kde společně připravili hudební představení.

> Fotogalerie ze středečního představení

> Novinový článek o připravovaných hudebních dílnách

 

1. května 2009 • Boni pueri vystoupili s Lucií Bílou v Bratislavě

Vyprodaný sál paláce Istropolis, nadšené publikum, ovace ve stoje a 5 přídavků - takový byl koncert Lucie Bílé v Bratislavě, jehož hosty byl Český chlapecký sbor Boni pueri. Vedle "dobrých chlapců" Lucii doprovodila i kapela Petra Maláska.

> Fotogalerie z koncertu v Bratislavě

 

27. dubna 2009 • Boni pueri vystoupili v rámci ministerské konference v Praze

Ministerstvo vnitra v rámci předsednictví ČR Radě EU připravilo ve dnech 27. - 28. dubna 2009 mezinárodní ministerskou konferenci na téma „Budování migračních partnerství“. Kulturním programem na závěr prvního dne konference byl samostatný koncert Boni pueri v Sukově síni pražského Rudolfina.

> Fotogalerie z koncertu na ministerské konferenci

 

26. dubna 2009 • Příprava na koncert v Říme vrcholí

Již za dva týdny vystoupí koncertní skupina Boni pueri pod vedením sbormistra Jakuba Martince na samostatném koncertě v Římském Pantheonu. Příprava na koncert v těchto dnech vrcholí, zpěváci se v neděli 26. dubna vrátili z pěveckého soustředění v Krkonoších, kde nacvičovali nový repertoár.

> Fotogalerie ze soustředění v Krkonoších

 

25. dubna 2009 • Boni pueri ve Zpívánkách

Šest vybraných nejmladších sólistů koncertních skupin Boni pueri natáčelo v sobotu 25. dubna na Kavčích horách pro Českou televizi další díl nových Zpívánek. V písničce Komáři se ženili v režii Adama Rezka vystupují po boku Jaroslava Krčka a herce Václava Postráneckého.

> Fotogalerie z natáčení Zpívánek

 

24. dubna 2009 • Ocenění ministra školství pro ředitele ZUŠ

Ředitel BONI PUERI - základní umělecké školy, Hradec Králové PhDr. Pavel Horák, Ph.D. obdržel ve středu 22. dubna ocenění Stříbrnou medaili 1. stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Medaile se uděluje pravidelně od roku 1997 jako nejvyšší ocenění působení v resortu školství, za významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce, za dlouhodobé a vynikající působení při příležitostech životních nebo pracovních jubileí nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Medaili převzal z rukou ministra školství Ondřeje Lišky.

Highslide JS

 

18. dubna 2009 • Boni pueri zpívají Mesiáše

Český chlapecký sbor Boni pueri nastudoval u příležitosti 250. výročí úmrtí G. F. Händela výběr částí z oratoria Mesiáš, kterého v nejbližší době představí na dvou koncertech. Ten první se uskuteční v neděli 19. dubna v kostele sv. Jakuba v České Třebové jako zahajovací koncert 11. ročníku Hudebního festivalu Antonína Bennewitze, druhý pak v pondělí 20. dubna v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Vedle Boni pueri se pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla představí sólisté Alena Hellerová, Eva Garajová, Jaroslav Březina, Roman Janál a Komorní filharmonie Pardubice.

> Fotogalerie ze zkoušky v Pardubicích 17. dubna

> Fotogalerie z koncertu v České Třebové 19. dubna

> Fotogalerie z koncertu v Pardubicích 20. dubna

 

17. dubna 2009 • Sopranista Lukáš Veselý se umístil ve fotografické soutěži

Členové Českého chlapeckého sboru Boni pueri nejsou jen dobrými zpěváky, ale vynikají i v dalších činnostech. Dvanáctiletý sopranista Lukáš Veselý, člen kanadské koncertní skupiny, převzal ve čtvrtek 16. dubna 2009 ve Španělském sále Pražského hradu ocenění za třetí místo v soutěži Mladí fotografují památky 2009. Lukášovi gratulujeme!

Highslide JS Highslide JS

 

16. dubna 2009 • Boni pueri opět natáčí Zpívánky

Český chlapecký sbor Boni pueri pokračuje i v letošním roce v natáčení nových dílu Zpívánek. Tentokrát se 6 nejmladších sólistů představí v písničce Komáři se ženili, ve středu 15. dubna již absolvovali na Kavčích horách kostýmovou zkoušku, příští týden je pak čeká samotné natáčení.

> Fotogalerie z kostýmové zkoušky

 

13. dubna 2009 • Přejeme Vám veselé Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce a jako malý dárek Vám přinášíme záznam pořadu Českého rozhlasu 3 - Vltava s názvem "Postní hudba barokní Prahy a okolí". Autor pořadu Robert Hugo Vás provede hudebními ukázkami Velkopátečních responsorií Jana Dismase Zelenky, které spolu s orchestrem Musica Florea natočili Boni pueri.

MP3 Flash player. Credits, license, contact examples: http://pyg.keonox.com/flashmp3player/

 

4. dubna 2009 • Boni pueri zvláštními hosty Mezinárodního festivalu sborového zpěvu

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupila v pátek 3. dubna na koncertě v Severočeském divadle opery a baletu jako zvláštní host 16. ročníku Mezinárodního festivalu sborového zpěvu 2009 v Ústí nad Labem.

Festival, který vznikl v roce 1994, byl v letošním roce vybrán jako reprezentační akce Ústeckého kraje při příležitosti předsednictví ČR v Evropské unii.

> Fotogalerie koncertu

 

2. dubna 2009 • Triumfální výlet do Prahy

V dubnovém vydání magazínu Harmonie vyšla kritika na únorové provedení Chichesterských žalmů: Chlapecký sbor Boni Pueri podal fantastický výkon. Těžké party zpíval lehce, jakoby samozřejmě, s typickou barevnou homogenitou a hlasovou plností. (Byl to lepší výkon, než od Wiener Jeunesse-Chor na Bernsteinově nahrávce pro Deutsche Grammophon.) ... Pro chlapce z Hradce Králové to byla triumfální návštěva Prahy," zhodnotil koncert šéfredaktor Luboš Stehlík. Celý článek si můžete přečíst v našem archivu.

 

2. dubna 2009 • Boni pueri hostili dětský sbor z japonska a provedlli operu Brundibár

Český chlapecký sbor Boni pueri se stal v závěru března hostitelem dětského sboru z japonského města Inami, který se v Hradci Králové zastavil v rámci svého evropského koncertního turné. Společný koncert se konal v úterý 31. března v Městské hudební síni - podívejte se do bohaté fotogalerie. Japonský sbor se také představil jako zvláštní host dvou představení terezínské dětské opery Brundibár, kterou Boni pueri provedli v jaroměřském Městském divadle ve středu 1. dubna. Více ve fotogalerii.

 

28. března 2009 • Boni pueri v pořadu Hřiště 7

Sledujte v neděli 29. března pořad Hřiště 7, který vysílá ve svém ranním vysílání Česká televize na programu ČT1. Hosty Luďka Horkého budou Boni pueri, kteří nejenom zodpoví všetečné otázky malých diváků, ale samozřejmě i zazpívají.

 

25. března 2009 • Boni pueri znovu natáčí

Český chlapecký sbor Boni pueri opět natáčí. Před mikrofony se v sobotu 21. března postavil Mužský sbor Boni pueri, který pod vedením své sbormistryně Jennifer Beynon Martinec připravuje nové CD. Na výslednou nahrávku se můžeme těšit v průběhu příštího roku.

 

11. března 2009 • Michal Sekera (*9.3.2009)

S radostí Vám oznamujeme, že se klavíristovi Miroslavu Sekerovi a jeho manželce Lence narodil v pondělí 9. března syn Michal. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví!

 

8. března 2009 • Novinky ve videoarchivu

Ve videoarchivu Boni pueri můžete nově najít další videa. Jedním z nich je reportáž z pořadu Terra Musica o loňském koncertě Bobbyho McFerrina, jehož hosty byli vedle Dana Bárty a Clarinet Factory i Boni pueri. Další video pak přináši malý sestřih o Boni pueri z posledních let.

 

28. února 2009 • Zveme Vás na konkurz

Boni pueri pořádají konkurzy do své základní umělecké školy. Přijímací talentové zkoušky pro chlapce ve věku od 3 do 8 let se konají v pondělí 2., v úterý 3. a ve středu 4. března 2009 vždy od 14:30 do 16:30 ve zkušebnách Boni pueri v Habrmanově ul. 130 v Hradci Králové. Ke konkurzu si chlapci připraví jednu libovolnou píseň. Těšíme se na Vás!

 

26. února 2009 • Novinka ve videoarchivu - rozhovor s Markem Štrynclem

Do videoarchivu Boni pueri byl přidán rozhovor s dirigentem Markem Štrynclem, který byl natočen během loňského ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, pro který Boni pueri nastudovali Requiem Wolfganga Amadea Mozarta. V letošním roce Boni pueri připravují společně s dirigentem Markem Štrynclem oratorium Georga Friedricha Händela Mesiáš, které provedou na několika koncertech s Komorní filharmonií Pardubice.

 

21. února 2009 • Boni pueri vystoupili ve Vítkově

Město Vítkov si v pátek 20. února připomnělo čtyřicáté výročí tragického úmrtí svého rodáka Jana Zajíce. Vzpomínkové akce vyvrcholily v odpoledních hodinách v reprezentačním sále městského úřadu koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri a slavnostním vyhlášením cen Jana Zajíce, které vyznamenaným studentům předal prezident Václav Klaus. Několik fotografií naleznete v naší fotogalerii.

 

19. února 2009 • Boni pueri provedli Chichesterské žalmy

Chichesterské žalmy Leonarda Bernsteina v netradičním obsazení chlapeckého sboru zazněly v podání Boni pueri a Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK pod taktovkou dirigenta Johna Axelroda ve Smetanově síni Obecního domu. Podívejte se na několik fotografií do naší fotogalerie. V archivu České televize naleznete také rozhovor se sbormistrem Pavlem Horákem v pořadu Události v kultuře.

Highslide JS Highslide JS

 

16. února 2009 • Přípravy na Bernsteinovy Chichesterské žalmy vrcholí

Boni pueri vystoupí tento čtvrtek 19. února v pražském Obecním domě v provedení Chichesterských žalmů Leonarda Bernsteina. Ty byly komponovány roku 1965 pro katedrální sbor v Chichesteru v Suffolku na zakázku tamního festivalu (Southern Cathedrals Festival). Vznikla skladba o třech částech, jejíž textovou předlohu tvoří výběr žalmů v hebrejštině.

Bernstein využil skici k původní, nerealizované verzi svého muzikálu West Side Story, jež proti sobě místo bojujících skupin bílé americké mládeže a Portorikánců stavěla křesťanskou a židovskou mládež. Skladba vznikla spontánně téměř jako odpočinkové dílo a stala se jednou z nejúspěšnějších Bernsteinových kompozic.

Přípravy na tento projekt v těchto dnech vrcholí. "Dobří chlapci" dnes absolvovali první zkoušku s dirigentem a Bernsteinovým žákem, Johnem Axelrodem. Tento rodák z texaského Houstonu v současné době působí jako hudební ředitel a šéfdirigent Symfonického orchestru a divadla ve švýcarském Luzernu a vydobyl si renomé jednoho z předních dirigentů mladé generace současnosti.

Highslide JS Highslide JS

 

12. února 2009 • Zveme Vás na konkurz

Boni pueri pořádají konkurzy na velká turné sboru po USA, Evropě, Jižní Koreji a Japonsku v koncertní sezóně 2009/2010. Přijímací talentové zkoušky pro chlapce ve věku od 9 do 18 let se konají se konají ve čtvrtek 12. a v pátek 13. února 2009 od 15:00 do 17:00 ve zkušebnách Boni pueri v Habrmanově ul. 130 v Hradci Králové. Těšíme se na Vás!

 

4. února 2009 • Boni pueri pilují Bernsteina

Těch nejvyšších met už Český chlapecký sbor Boni pueri za čtvrt století dosáhl požehnaně, přesto se stále ocitá před úkoly, z nichž se i ostřílenému a světově proslulému tělesu trémou leccos stáhne. Teď „dobré chlapce“ čeká provedení Chichesterských žalmů Leonarda Bernsteina. „Po Vánocích jsme se kvůli zkouškám koncertně zcela odmlčeli, i když na žalmech už pracujeme asi tři čtvrtě roku. Je to jedno z nejtěžších děl napsaných pro chlapecký sbor,“ říká umělecký šéf Pavel Horák. Čtěte více...

 

1. února 2009 • Boni pueri v dalším dílu nových Zpívánek

Česká televize odvysílala další díl nových Zpívánek, které byly natáčeny v závěru loňského roku. V rolích tří králů se představili nejmladší sólisté koncertních skupin - Petr Hanovec, Matěj Rosulek a Petr Vanc. Na záznam se můžete podívat do našeho video archivu.

 

31. ledna 2009 • Novinky ve videoarchivu

Do nové videogalerie na stránkách www.bonipueri.cz byla přidána další série archivních snímků. Podívejte se například na ukázku dokumentu japonské televize z roku 2000, nebo slideshow z Kanadského turné 2008.

 

29. ledna 2009 • Ohlédnutí za Vánocemi 2008

Ohlédněte se s námi za vánočními koncerty 2008. Do našeho archivu nově přibyla fotogalerie z adventního koncertu hvězd Harmonie 2008 v pražském Obecním domě, kterého se jako host zúčastnil i prezident Václav Klaus s chotí. Podívejte se i na krátké slideshow z belgických Antverp.

 

25. ledna 2009 • Nová videogalerie na www.bonipueri.cz

Internetové stránky Boni pueri se rozrostly o rozsáhlý videoarchiv ukázek vystoupení, koncertů, rozhovorů a videí fanoušků sboru. Podívejte se například, jak vypadala spolupráce se Scholou Gregorianou Pragensis v roce 1997, nebo na krátké vystoupení v Dobrém ránu v roce 2002.

V současné době je na našem serveru nahráno přes 60 videí a jejich počet se bude i nadále rozšiřovat. Pokud máte ve vašem archivu videozáznam, který byste chtěli uveřejnit, napište nám na adresu webmaster@bonipueri.cz.

Do nové videogalerie vstoupíte pod odkazem Sborový archiv - Video ukázky.

 

23. ledna 2009 • Natáčení pořadu Hřiště 7

Boni pueri natáčeli v pátek 23. ledna 2009 ve studiích České televize na Kavčích horách, kde byli hosty dětského pořadu Hřiště 7. Na vysílání se můžete těšit v průběhu měsíce února. Podívejte se do fotogalerie.

 

19. ledna 2009 • Slavnostní Tisková konference Zlatého oříšku

V úterý 20.1.2009 dopoledne se sejdou v Kaiserštejnském paláci vítězové Zlatého oříšku 2008 se zástupci médií. Na Tiskové konferenci spojené se slavnostním rautem bude prostor pro rozhovory a vzájemná setkání. Tím 10. ročník Zlatého oříšku skončil, diváci však mohou sledovat návazné soutěže, které pokračují v ČT, ČRo a na serveru Alík. Sledujte televizní pořad Hřiště 7, kde se soutěží o vítěze Zlatého oříšku dětských diváků ČT. Rozhlasový pořad Domino hledá vítěze Zlatého oříšku Domina a na internetu můžete sledovat soutěž o vítěze Zlatého oříšku Alíka. Všechny tyto soutěže budou spuštěny na internetových stránkách www.zlaty-orisek.cz od 1.2.2009. Sledujte stránky Zlatého oříšku!

 

15. ledna 2009 • Boni pueri v magazínu Top Star

Ve středu 14. ledna 2009 byla součástí magazínu Top Star televize Prima reportáž o koncertu Lucie Bílé na Žofíně na sklonku minulého roku, jehož hosty byli i Boni pueri. Na reportáž se můžete podívat na serveru Stream.cz.

 

4. ledna 2009 • Boni pueri držiteli ocenění Zlatý oříšek 2008

Ve čtvrtek 1. ledna 2009 odvysílala Česká televize záznam udílení cen Zlatý oříšek 2008. Jedním z laureátů se stali i Boni pueri. Za koncertní skupiny převzali cenu zpěváci Pavel Musílek a Petr Vanc. Na několik fotografií se můžete podívat do naší fotogalerie, záznam je možné shlédnout v archivu České televize.

Zlatý oříšek je soutěž orientovaná na nadané a šikovné děti od 6 do 14 let. Vítězem se může stát každý chlapec nebo děvče, kteří v daném roce vytvoří, nebo učiní něco mimořádného v jakémkoliv oboru. Velká rozmanitost oborů dává soutěži půvab a je velkou příležitostí pro všechny děti. Soutěž Zlatý oříšek se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury.

I po vyhlášení vítězů však soutěž pokračuje dále a to jak v České televizi, kde soutěží desítka držitelů Zlatého oříšku 2008 o vítěze Zlatého oříšku dětských diváků ČT, tak i v Českém rozhlase, kde soutěží všech 30 nominovaných o Zlatý oříšek Domina. Vítěze určí diváci a posluchači svými hlasy, které budou moci posílat jak elektronicky, tak i SMS, nebo klasickou poštou. Sledujte televizní pořad HŘIŠTĚ 7 a rozhlasový pořad DOMINO a DOBRÉ RÁNO.

 

1. ledna 2009 • PF 2009

Boni pueri vstoupili do nového roku 2009 zpěvem české hymny, kterou v rámci novoročního přípitku odvysílala Česká televize.

 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout