> Co je nového? (rok 2014)

> Co je nového? (rok 2013)

> Co je nového? (rok 2012)

> Co je nového? (rok 2011)

> Co je nového? (rok 2010)

> Co je nového? (rok 2009)

> Co je nového? (rok 2008)

> Co je nového? (rok 2007)

> Co je nového? (rok 2006)

> Co je nového? (rok 2005)

> Co je nového? (rok 0000)

Vlastní vyhledávání

CO JE NOVÉHO? (rok 2008)

31. prosince 2008 • Boni pueri na Silvestrovských televizních obrazovkách

Již během Silvestrovského podvečeru jste mohli sledovat Český chlapecký sbor Boni pueri na televizních obrazovkách. Na druhém programu vysílala Ćeská televize záznam vánočního koncertu Lucie Bílé ze Žofína, královéhradecké vysílání televize Prima přineslo rozhovor se sbormistrem Jakubem Martincem a ukázky z vánočního galakoncertu Boni pueri v Hradci Králové. Videozáznamy si můžete prohlédnout kliknutím na příslušné náhledy.

Highslide JS Highslide JS

 

28. prosince 2008 • Přejeme Vám Veselé Vánoce

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR!
JOYEUX NOËL ET BONNE ANNÉE!
?FELIZ NAVIDAD Y PRÓSPERO A?O NUEVO!

PF 2009

 

25. prosince 2008 • Boni pueri ve Zpívánkách

Podívejte se na nový díl Zpívánek s Jaroslavem Krčkem, Musicou Bohemicou a Boni pueri - Byla cesta, byla ušlapaná:

 

23. prosince 2008 • Přejeme Vám krásné Vánoce s Boni pueri!

Během letošních Vánoc budete mít možnost sledovat Boni pueri na televizních obrazovkách hned několikrát. Na Štědrý den zařadí Česká televize do svého programu nové díly Zpívánek, na Boží hod budete moci spatřit nejmladší členy Boni pueri v pohádce Anděl Páně. Během silvestrovského odpoledne bude odvysílán záznam koncertu s Lucií Bílou na Žofíně, po novoročním přípitku pak zazní v podání "dobrých chlapců" česká hymna. Na Nový rok bude Česká televize vysílat záznam udílení cen Zlatý oříšek. Přejeme Vám krásné Vánoce s Boni pueri!

Přehled pořadů s Boni pueri:

• 24. 12. 2008 - Zpívánky - Byla cesta ušlapaná, 18.35 hod., ČT 1
• 25. 12. 2008 - Zpívánky - Byla cesta ušlapaná, 11.25 hod., ČT 1
• 25. 12. 2008 - Anděl Páně, 20.00 hod., ČT 1
• 31. 12. 2008 - ČT Live - Lucie Bílá na Žofíně, 16:35 hod., ČT 2
• 1. 1. 2009 - Novoroční přípitek, 0:00 hod., ČT 1
• 1. 1. 2009 - Předávání cen Zlatý oříšek, 11.00 hod., ČT 1

Boni pueri si můžete poslechnout i na vlnách Českého Rozhlasu 1 - Radiožurnál - a to ve středu 24. prosince od 20:05 nebo v repríze následující den pět minut po půlnoci.

 

22. prosince 2008 • Boni pueri zakončili vánoční koncerty na Žofíně

V neděli 21. prosince vystoupila koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem na svém posledním vánočním koncertě, který se uskutečnil ve Velkém sále paláce Žofín. Hosty Lucie Bílé byli vedle Boni pueri také Dasha, Richard Müller, Petr Malásek a Velký orchestr paláce Žofín s dirigentem Kryštofem Markem. Záznam koncertu bude vysílat Česká televize ve středu 31. 12. na programu ČT2. Již teď se ale můžete podívat do fotogalerie na několik snímků ze Žofína i na fotografie z dalších prosincových koncertů obou koncertních skupin.

 

20. prosince 2008 • Sbormistr Boni Pueri Jakub Martinec má rád jazz

Přečtěte si rozhovor sbormistra Jakuba Martince, který poskytl ve středu 17. prosince redaktorce Deníku Janě Mudrové. Další články o Boni pueri si můžete přečíst v našem archivu.

 

20. prosince 2008 • Vánoční koncerty vrcholí

Vánoční koncerty obou koncertních skupin Boni pueri vyvrcholily v těchto dnech v Praze. Koncertní skupinu sbormistra Pavla Horáka čeká v neděli koncert v Obecním domě s Lucií Bílou, skupina sbormistra Jakuba Martince zakončila včera svoje letošní koncertování v kostele sv. Šimona a Judy, kde vystupovala v rámci cyklu Svátky hudby Václava Hudečka. Na fotografie nejenom z tohoto koncertu se můžete podívat do průběžně aktualizované fotogalerie.

 

14. prosince 2008 • Boni pueri koncertovali v Belgii

Koncertní skupina se sbormistrem Pavlem Horákem se dnes vrátila z víkendového koncertního turné po Belgii. Královéhradečtí "dobří chlapci" vystoupili na dvou koncertech ve městech Antverpy a Lier. Koncerty se konaly pod záštitou Federace chlapeckých sborům při Evropské unii a to v rámci koncertních cyklů, ve kterých před několika lety vystupoval např. New College Choir. Podívejte se do fotogalerie.

 

11. prosince 2008 • Boni pueri s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR i v Belgii

Vánoční koncertní šňůra Českého chlapeckého sboru Boni pueri je v plném proudu. Koncertní skupina se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupila ve čtvrtek 11. prosince ve Španělském sále Pražského hradu na Vánočním galakoncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Jako zvláštní hosté koncertu vystoupili "dobří chlapci" nejenom v samostatném bloku, ale společně s orchestrem zazpívali muzikálovou směs Broadway Medley v úpravě Vladimíra Popelky. Na kooncertě vedle Boni pueri vystoupili s jazzovými skladbami také zpěváci Radka Fišarová a Tomáš Savka. Několik fotografií naleznete v naší fotogalerii.

Ve stejnou dobu je již další koncertní skupina se sbormistrem Pavlem Horákem na cestě do Belgie, kde ji čekají dva významné koncerty pod záštitou Evropské federace chlapeckých sborů.

 

8. prosince 2008 • Sledujte Boni pueri o Vánocích na obrazovkách České televize

Během letošních Vánoc budete mít možnost sledovat Boni pueri na televizních obrazovkách hned několikrát. Na Štědrý den zařadí Česká televize do svého programu nové díly Zpívánek, na Boží hod budete moci spatřit nejmladší členy Boni pueri v pohádce Anděl Páně. Během silvestrovského odpoledne bude odvysílán záznam koncertu s Lucií Bílou na Žofíně, po novoročním přípitku pak zazní v podání "dobrých chlapců" česká hymna. Na Nový rok bude Česká televize vysílat záznam udílení cen Zlatý oříšek. Přejeme Vám krásné Vánoce s Boni pueri!

Přehled pořadů s Boni pueri:

• 24. 12. 2008 - Zpívánky - Byla cesta ušlapaná, 18.35 hod., ČT 1
• 25. 12. 2008 - Zpívánky - Byla cesta ušlapaná, 11.25 hod., ČT 1
• 25. 12. 2008 - Anděl Páně, 20.00 hod., ČT 1
• 31. 1. 2008 - ČT Live - Lucie Bílá na Žofíně, 16:35 hod., ČT 2
• 1. 1. 2009 - Novoroční přípitek, 0:00 hod., ČT 1
• 1. 1. 2009 - Předávání cen Zlatý oříšek, 11.00 hod., ČT 1

 

7. prosince 2008 • Boni pueri získali cenu Zlatý oříšek

V neděli 7. prosince 2008 se Boni pueri stali vítězi celorepublikové soutěže Zlatý oříšek, která každoročně ocení 10 nejnadanějších jednotlivců nebo kolektivů, kteří v daném roce vytvoří něco mimořádného v jakémkoli oboru. Zástupci obou koncertních skupin Pavel Musílek a Petr Vanc se zúčastnili natáčení České televize, kde o nabité koncertní sezóně hovořili s moderátorem pořadu Alešem Cibulkou a poskytli rozhovor pro rozhlas i tisk. Zároveň přebrali z rukou herce Tomáše Töpfera, náměstka ministra školství, náměstka ministra kultury a generálního sponzora soutěže tuto krásnou cenu.

Z 250 soutěžících bylo do užší nominace vybráno 30 účastníků. Z nich potom odborná porota udělila 10 cen Zlatý oříšek. Kluci z Boni pueri porotu natolik zaujali, že získali cenu jako první! Jejich úspěch můžete sledovat spolu s dalšími diváky České televize na Nový rok od 11:00 na programu ČT1.

 

3. prosince 2008 • Vyšlo DVD s vánočními koledami Boni pueri

Ve vánočním duchu vyrazila na novinové stánky v úterý 2. prosince 2008 dvojkombinace DVD Nejkrásnější české a slovenské koledy v podání Boni Pueri a CD s Čertovskámi pohádkami I., v podání Václava Vydry. Tento "dvojpack" přináší vydavatel Prague Promotion za cenu 60,- Kč.

 

30. listopadu 2008 • S první adventní nedělí začíná koncertní maraton Boni pueri

V neděli 30. listopadu začalo vánoční koncertování Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Koncertní skupina se sbormistrem Jakubem Martincem zahájila svoji koncertní šňůru v Hořicích, skupina se sbormistrem Pavlem Horákem naopak v Holicích. Pokud chcete Boni pueri o letošních Vánocích vidět, podívejte se do přehledu nejbližších koncertů, zda koncertují ve vašem městě! Pro navození vánoční atmosféry se můžete podívat do fotogalerie na záběry z prvního adventního koncertu a nebo z veřejné generálky, která se uskutečnila o den dříve v Městské hudební síni v Hradci Králové.

 

26. listopadu 2008 • Bonifantes na soustředění v Salcburku

Bonifantes, chlapci přípravného oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistryní Jennifer Beynon Martinec se v neděli 23. listopadu vrátili z pěveckého soustředění v Rakouském Salcburku, kde se vydávali po stopách Wolfganga Amadea Mozarta. Podívejte se na stránky základní umělecké školy Boni pueri do fotogalerie Bonifantes.

 

12. listopadu 2008 • Novoroční hymna v podání Boni pueri

Koncertní skupiny Boni pueri natočili v pondělí 10. listopadu v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze českou státní hymnu, která zazní o letošní silvestrovské noci po novoročním přípitku na programu ČT1. Na několik fotografií z natáčení se můžete podívat do našeho archivu.

 

10. listopadu 2008 • Boni pueri opět natáčí pro Českou televizi

Včerejšek i dnešek je pro Boni pueri opět ve znamení natáčení pro Českou televizi. "Dobří chlapci" z Hradce Králové v neděli spolupracovali na dalším dílu nově připravovaných Zpívánek, kde se tentokrát představíli v rolích Tří králů. Dnes čeká obě koncertní skupiny natáčení české hymny v prostorách kostela sv. Mikuláše na Malé Straně. Podívejte se do naší fotogalerie na natáčení Zpívánek.

 

28. října 2008 • Konto Bariéry vyzývá: Volejte Lucii!

Lucie Bílá, Český chlapecký sbor Boni Pueri, Petr Hapka a další známí interpreti podpoří Konto BARIÉRY v rámci charitativního koncertu k patnáctiletému výročí fungování tohoto projektu. Koncert proběhne v úterý 28. října od 21.00 hodin v Praze a bude v přímém přenosu odvysílán na ČT 1.

Konto BARIÉRY je stěžejním projektem Nadace Charty 77 a za dobu svého působení rozdělilo více než 180 milionů korun a podpořilo tisíce projektů, na které neměl stát dostatečné prostředky.

Koncert můžete sledovat i v internetovém archivu České televize, screenshoty naleznete ve fotogalerii.

 

27. října 2008 • Večer k 90. výročí vzniku Československého státu

V pondělí 27. října vystoupil Český chlapecký sbor Boni pueri společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a jeho šéfdirigentem Vladimírem Válkem, pěvci Adrianou Kohútkovou a Gustavem Beláčkem na koncertě, kterým si hosté ve Dvořákově síni Rudolfina připomněli 90. výročí vzniku Československého státu a zároveň i skutečnost, že Československý, dnes Český rozhlas, je druhou nejstarší evropskou rozhlasovou stanicí, jež si letos připomíná 85 let své existence.

Nad slavnostním večerem převzali záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky, pan Přemysl Sobotka a předseda Národní rady Slovenské republiky, pan Pavol Paška. Přítomni budou další vysocí ústavní činitelé obou zemí.

Program koncertu zahrnuje díla klasiků české a slovenské hudby, jako jsou Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Eugen Suchoň, Mikuláš Schneider-Trnavský a Gejza Dusík.

Záznam koncertu bude vysílat Český rozhlas 3 - Vltava v úterý 28. října od 20:00. Ve fotogalerii naleznete několik fotografií z koncertu.

 

23. října 2008 • Mozartovo Requiem ve Zlíně

Spojení mozartovského programu a dobových barokních nástrojů čeká dnes na posluchače ve zlínském Domě umění. Slavné Requiem představí soubor Musica Florea a Český chlapecký sbor Boni pueri pod vedením dirigentem Marka Štryncla. Jako sólisté se představí sopranistka Anna Hlavenková, tenorista Hasan El Dunia, alt zazní v podání Markéty Cukrové a bas v podání Aleše Procházky.

Requiem napsal Mozart na konci života. „Přestože byl už nemocen a vysílen, pustil se do náčrtů mše za zemřelé. Byl si vědom blížící se smrti a začal věřit, že mši komponuje sobě. Sedmou až devátou část skladby pak dopsal jeho žák Franz Süssmayer,“ řekla dramaturgyně Filharmonie Bohuslava Martinů Jindřiška Keferová.

Koncert je součástí šestého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae, který pořádá zlínská filharmonie. V září jej otevřela sopranistka Gabriela Beňačková. Dnešní koncert začíná v 19 hodin.

Podívejte se na několik fotografií.

 

18. října 2008 • Boni pueri ve Španělském sále

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupila ve středu 15. října ve Španělském sále Pražského hradu. V rámci slavnostního večera u příležitosti zahájení kongresu světových bankéřů představila ve dvaceti minutách hudební ukázky českých autorů. Vedle Boni pueri na večeru vystoupili rovněž sólisté Státní opery Praha.

 

10. října 2008 • Boni pueri vymění koncertní oblečení za fotbalové dresy

Koncertni skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem odcestovala do polské Poznaně na 8. ročník mezinárodního festivalu chlapeckých sborů, kde je mimo jiné čeká velký koncert v poznaňské katedrále. Koncertní oblečení ale na jeden vymění za fotbalové dresy. Ve spolupráci s UEFA se totiž v rámci festivalu uskuteční Evropský šampionát chlapeckých sborů v kopané. Boni pueri se z polského turné vrací v neděli 12. října.

Podívejte se do průběžně aktualizované fotogalerie.

 

6. října 2008 • "Dobří chlapci" při natáčení nových Zpívánek

V neděli 5. října se ve studiích České televize na Kavčích horách natáčel nový díl Zpívánek a Boni pueri byli u toho. V režii Adama Rezka nazpívali společně s Musicou Bohemicou a Jaroslavem Krčkem koledu Byla cesta, byla ušlapaná. Na výsledek, kde nebude chybět ani živý oslík, se budete moci podívat již o letošních Vánocích. Na několik fotografií z natáčení se ale můžete podívat již teď do naší fotogalerie.

 

6. října 2008 • Boni pueri vystoupí na Dnech pro Izrael

Závěrečným vyvrcholením Dnů pro Izrael je každoročně slavnostní galavečer. Letos se koná v pondělí 6. října 2008 od 19:30 ve velkém sále Adalbertina. Jedním z hlavních účinkujících je chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri. Záštitu nad galavečerem přijali premiér vlády ČR Mirek Topolánek, ministr vlády ČR Cyril Svoboda a také velvyslanec Státu Izrael v ČR JE Jaakov Levy.

 

30. září 2008 • Anežka Horáková (*29. září 2008)

S radostí Vám oznamujeme, že se včera odpoledne narodila sbormistrovi Boni pueri Pavlu Horákovi a jeho partnerce Heleně Dostálové dcera Anežka. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví!

 

14. září 2008 • Boni pueri vystoupili pro evropské bankéře

Koncertní skupina se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupila v pátek 12. září na privátním setkání nejvýznamnějších bankéřů Evropské unie. Tato prestižní akce se konala v prostorách Domu u kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze.

 

11. září 2008 • Boni pueri ve Zlíně

Stovky posluchačů si nenechalo ujít koncert duchovní hudby v podání Českého chlapeckého sboru Boni Pueri, který se uskutečnil v neděli 6. září v jednom z největších chrámů olomoucké arcidiecéze - v chrámu Narození Panny Marie ve Štípě. Výtěžek z koncertu ve výši 18 503 koruny byl věnován na podporu Občanské poradny Charity Zlín. Koncert proběhl pod záštitou MUDr. Josefa Deváta. Podívejte se na fotografie z koncertu.

 

6. září 2008 • Boni pueri vzpomenou ve Zlíně Tomáše Baťu

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupí v sobotu 6. září v Poutním kostele Nanebevzetí P. Marie ve Zlíně. Celý koncert sbor věnuje památce zlínského rodáka Tomáše Bati, se kterým se v minulosti setkal při svých koncertních cestách po Kanadě.

This text will be replaced by the flash music player.
„V loni na podzim jsem měl příležitost se setkat s Vaším pěveckým sborem na koncertě v Torontě a Vaším koncertem jsem byl tak nadšený, zrovna jako i ostatní krajané, kteří nakonec na koncert přišli. Byl jsem pyšný na to, jak tito mladí kluci šíří českou kulturu v zahraničí a po světě. Byl to opravdu krásný zážitek. Přeju vám všem, aby i těch dalších pětadvacet let bylo stejně úspěšných,“ řekl v loňském roce Tomáš Baťa.

Boni pueri měl Baťa možnost naposledy slyšet v únoru letošního roku v Torontu. Obě kanadská turné sboru navíc nezištně podporoval.

Highslide JS Highslide JS

 

5. září 2008 • Boni pueri v Jaroměři

V sobotu 30. srpna se v Jaroměři konal již třetí ročník akce Letní hry. Jejím vyvrcholením byl večerní koncert Boni pueri v Chrámu sv. Mikuláše. Tento benefiční koncert si přišlo poslechnout na 700 posluchačů. Prohlédněte si několik fotografií v našem archivu.

 

3. září 2008 • Boni pueri startují novou sezónu

Český chlapecký sbor Boni pueri vstoupil již do 27. sezóny. Obě koncertní skupiny zahájily přípravu na konci srpna na pěveckých soustředěních v Krkonoších, první koncert sezóny je čekal hned po návratu v sobotu 30. srpna v kostele sv. Mikuláše v Jaroměři. Přehled nejbližších koncertů Boni pueri naleznete v odkazu koncerty a turné, o činnosti základní umělecké školy Boni pueri v novém školním roce se můžete dozvědět na samostatných stránkách skola.bonipueri.cz/web/cz/informace-o-skole. Navštivte také internetovou fotogalerii, která byla aktualizována o několik předprázdninových koncertů.

 

11. července 2008 • Boni pueri hostili významný festival

Český chlapecký sbor Boni pueri již po druhé hostil mezinárodní festival Světové setkání chlapeckých a mužských sborů. V týdnu od pondělí 30. června do pondělí 7. července se do Hradce Králové sjelo přes 600 zpěváků z chlapeckých a mužských sborů z USA, Kanady, Polska, Estonska, Německa a Slovenska. Více informací naleznete na internetových stránkách festivalu, několik fotografií si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

22. června 2008 • Boni pueri na předprázdninových koncertech

Koncertní skupiny Boni pueri ani před koncem školního roku nezahálí. V pátek 20. června vystoupila skupina se sbormistrem Pavlem Horákem v rámci konference VII. setkání dětských alergologů a klinických imunologů na koncertě v kostele sv. Jana Nepomuckého v Telči (fotogalerie), v sobotu 21. června - na den hudby - pak s Lucií Bílou na zámku Štiřín. Koncertní skupina se sbormistrem Jakubem Martincem ve stejný vystoupila se svou zdravicí na závěrečném letním galakoncertě sborové školy Boni pueri v sále Filharmonie (na fotografie se můžete podívat na stránky základní umělecké školy Boni pueri). Příští víkend čeká tuto skupinu koncert na prestižním festivalu Mitte Europa.

 

17. června 2008 • Boni pueri s Lucií Bílou v Lidicích

Boni pueri společně s Lucií Bílou zahájili jako hosté druhý ročník celostátní nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů Světlo za Lidice, která se v sobotu uskutečnila ve jmenované středočeské obci. Plynule návazal na vzpomínkovou akci k 66. výročí vypálení Lidic nacisty.

 

25. května 2008 • Boni pueri po šesté na Pražském jaru

Boni pueri přijali v letošním roce již šesté pozvání k účinkování na Pražském jaru. Pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla provedli v sobotu 24. května v Chrámu Matky Boží před Týnem na pražském Staroměstském náměstí po boku předního českého barokního orchestru Musica Florea slavné Requiem Wolfganga Amadea Mozarta. Podívejte se do fotogalerie z koucertu a ze zkoušky.

 

23. května 2008 • Mozartovo Requiem v Hradci Králové a na Pražském jaru

Boni pueri představili dnes v Hradci Králové Requiem Wolfganga Amadea Mozarta. V netradičním pojetí - s barokním orchestrem Musica Florea - vystoupili v katedrále sv. Ducha na koncertě uspořádaném pod záštitou primátora města Hradec Králové ing. Otakara Divíška. Podívejte se na několik fotografií z koncertu. Zítra se se stejným dílem představí v Chrámu Matky Boží před Týnem v Praze na Staroměstském náměstí v rámci festivalu Pražské jaro.

 

17. května 2008 • Zazpívat si s McFerrinem? Zážitek na celý život

I druhý koncert Bobbyho McFerrina v Praze se setkal s velkým ohlasem. Vedle Boni pueri byli dalšími zpěvákovy hosty Ridina Ahmedová a duo Tara Fuki.

Oba koncerty sklidily obrovský ohlas a ovace ve stoje. Server iDnes například píše: "Pražské Kongresové centrum zažilo jeden z nejlepších koncertů své historie... Milou spoluprací s chlapeckým sborem Boni Pueri koncert vyvrcholil... Setkání s takovou osobností patří vždy k životním zážitkům - hodnocení: 100%."

Recenze Lidových novin uvádí: "Posledním hostem byl chlapecký sbor Boni Pueri... Závěrem jejich patnácti minut slávy se zpěvák pustil do 'souboje' o zazpívání co nejvyššího tónu s nejmenším chlapcem sboru. Tam, kde už McFerrin téměř nestačil, se jeho soupeř pohyboval s naprostou jistotou a sklidil za to uznalý potlesk."

Na několik fotografií ze včerejšího koncertu se můžete podívat do naší fotogalerie, rozhovor se sbormistry Pavlem Horákem a Jakubem Martincem pro MF DNES si můžete přečíst v archivu novinových článků.

 

16. května 2008 • Boni pueri vystoupili s Bobby McFerrinem

V nezapomenutelný zážitek se proměnilo včerejší premiérové vystoupení amerického vokalisty Bobbyho McFerrina v pražském Kongresovém centru. Boni pueri zde vystoupili vedle Dana Bárty a Clarinet Factory jako jedni z hostů tohoto vynikajícího hudebníka a improvizátora. Na fotografie ze zkoušky a koncertu se můžete podívat do naší fotogalerie. Druhý koncert se koná dnes od 19:30, první dva zmiňované hosty vystřídají Ridina Ahmedová a duo Tara Fuki, na Boni pueri se však můžete těšit i tento večer.

 

15. května 2008 • Boni pueri podporují UNICEF

UNICEF v Barmě působí trvale již od roku 1950 a v současnosti má v terénu 131 místních pracovníků, kteří ihned po úderu cyklonu Nargis začali s distribucí humanitární pomoci postiženým z místních záložních skladů. Konkrétně jde o tablety na čištění vody, léky a zdravotnické potřeby. I když se tato pomoc dostává bez odkladů k postiženým, je to pouze zlomek toho, co je potřeba k zajištění jejich přežití.

UNICEF ČR vyhlásil sbírku na pomoc postiženým dětem v Barmě:
Přispět můžete na sbírkový účet UNICEF ČR: 11771177/0300, v.s. 800
Odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777
(Cena DMS je 30 Kč, UNICEF od Vás na pomoc dětem obdrží 27 Kč).
Děkujeme


Další informace naleznete na stránkách Českého výboru pro UNICEF.

 

3. května 2008 • Boni pueri budou hosty obou koncertů Bobbyho McFerrina

Na webových stránkách www.bonipueri.cz jsme vás již informovali o spoluúčinkování Boni pueri na koncertu jazzového hudebníka Bobbyho McFerrina. Držitel deseti ocenění Grammy Awards a jedna z nejpozoruhodnějších postav moderní hudební scény poctí vůbec poprvé svoji návštěvou Českou republiku.

V nabitém koncertním programu zavítá během několika málo dní takřka do všech evropských metropolí a pro svoje pražská vystoupení v Kongresovém centru si musel vyhradit dokonce dva termíny. Původně plánovaný koncert 15. května byl až neuvěřitelně rychle vyprodán, a proto se pořadatelé festivalu Strings of O2, jehož součástí je právě vystoupení Bobbyho McFerrina, rozhodli zprostředkovat tento bezesporu nevšední hudební zážitek i dalším posluchačům hned následující den.

Autor hitu Don´t Worry Be Happy si k druhému koncertu 16. května přizval viollonceolvé duo Tara Fuki, talentovanou zpěvačku Ridinu Ahmedovou a opět Boni pueri, kteří tak budou jediní hosté, jež podpoří Bobbyho McFerrina na obou pražských koncertech.

Samotní vystoupení je pro všechny hosty velikou výzvou, protože jeho program se ve své podstatě tvoří až přímo na jevišti. Nikdo ze spoluúčinkujících ani pořadatelů tak do poslední chvíle netuší, jaká hudební překvapení si pro ně ale i pro publikum americký zpěvák přichystá.

 

30. dubna 2008 • Boni pueri mají za sebou perný den

Nároční koncertní den mají za sebou Boni pueri. Koncertní skupina se sbormistrem Jakubem Martincem hostovala dopoledne v úterý 29. dubna v královéhradeckém Klicperově divadle, kde provedla terezínskou operu Brundibár (fotografie), koncertní skupinu se sbormistrem Pavlem Horákem čekal večer koncert v Obecním domě v Praze, kde "dobří chlapci" vystoupili po boku Lucie Bílé (fotografie).

 

21. dubna 2008 • Další provedení opery Brundibár - tentokrát v Chrudimi

Boni pueri pokračují v uvádění terezínské dětské opery Brundibár ve východočeských divadelních sálech. Po hostování v Pradubicích v minulém týdnu zavítali v pondělí 21. dubna 2008 do chrudimského Divadla Karla Pippicha. Podívejte se do fotogalerie.

 

17. dubna 2008 • Boni pueri hostovali v Pardubickém divadle

Ve čtvrtek 17. dubna 2008 hostoval Český chlapecký sbor Boni pueri ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na na dvou výchovných představeních pro pardubické základní školy a gymnázia představila koncertní skupina pod vedením Jakuba Martince terezínskou dětskou operu Brundibár Hanse Krásy. Podívejte se na několik fotografií z představení v naší fotogalerii.

 

16. dubna 2008 • Město Hradec Králové vydalo publikaci o výročních cenách

Město Hradec Králové vydalo u příležitosti 15. udílení Výročních cen publikaci Karla Brodského mapující všechny laureáty. Boni pueri získali ocenění "Hradecká múza" jako jediní již dvakrát.

 

14. dubna 2008 • Nové webové stránky sborové školy

V pondělí 14. dubna 2008 byla spuštěna nová internetová prezentace BONI PUERI - základní umělecké školy, Hradec Králové. Naleznete ji na webové adrese: skola.bonipueri.cz.

 

8. dubna 2008 • Boni pueri vystoupí s Bobby McFerrinem

Amerického zpěváka, dirigenta a skladatele Bobbyho McFerrina, který poprvé před českým publikem vystoupí 15. května na koncertě v pražském Kongresovém centru, na scéně vedle dalších dvou hostů doprovodí i Český chlapecký sbor Boni Pueri. Na včerejší tiskové konferenci o tom novináře informovali pořadatelé koncertu, který zahájí novou sérii vystoupení předních světových hudebníků doprovázející již zavedenou přehlídku Struny podzimu. Více informací nalezete na www.bobbyvpraze.cz.

 

4. dubna 2008 • Nová nahrávka Boni pueri a hosté v pořadu Rondo

V pořadu Rondo Českého rozhlasu 3 - Vltava byla ve středu 2. dubna recenzována nahrávka Boni pueri a hosté. Vedoucí Redakce vážné hudby Vltavy PhDr. Petr Veber ohodnotil novou nahrávku nejvyšším možným oceněním pěti "houslových klíčů". Záznam půlhodinového pořadu včetně ukázek z CD si můžete poslechnout zde.

 

20. března 2008 • Boni pueri na Velký pátek ve Snídani s Novou

Boni pueri budou na Velký pátek hosty pořadu Snídaně s Novou, který se tentokrát bude věnovat především soutěži X factor. Ani v X factorovém speciálu nezapomeneme na to, že jsou Velikonoce. Ať už bude sněžit nebo ne, ty naše budou bílé. Nebo přesněji budou Lucie Bílé, která nám přijde zazpívat spolu s chlapeckým sborem Boni Pueri. Samozřejmě se nezapomeneme zeptat, jak se jí s malými zpěváčky pracuje a jestli věří na X Factor. Na záznam se můžete podívat na serveru YouTube.

 

15. března 2008 • Boni pueri se připravují na Pražské jaro

Boni pueri se připravují na Pražské jaro. V letošním roce "dobří chlapci" opět vystoupí na našem nejvýznamnějším hudebním festivalu, tentokrát provedou v Chrámu Matky Boží před Týnem Requiem Wolfganga Amadea Mozarta s orchestrem Musica Florea a pod taktovkou Marka Štryncla. Sám dirigent již minulý týden absolvoval se sborem první zkoušku. Koncert, který je v této době již beznadějně vyprodán, se uskuteční v sobotu 24. května 2008.

 

4. března 2008 • Boni pueri zpátky doma z Kanady

Dvacet osm zpěváků koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem se včera v odpoledních hodinách vrátilo z turné po Kanadě. Pokud si chcete připomenout, jak "dobří chlapci" trávili 25 dní na cestách, navštivte internetové zpravodajství na stránkách www.bonipueri.cz/canada2008.

 

22. února 2008 • Rozhovor se sbormistrem Pavlem Horákem

V úterý dne 19. 2. jste mohli sledovat rozhovor se sbormistrem Boni pueri Pavlem Horákem na TV Prima v rámci odpoledního vysílání regionální televizní agentury RTA. Celý pořad můžete rovněž shlédnout na internetových stránkách regionální televize.

 

9. února 2008 • Boni pueri v Kanadě

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sobrmistrem Jakubem Martincem odcestovala na turné do Kanady. Absolvují zde třináct koncertů v Torontu, Ottawě, Montrealu a dalších městech v Kanadských provinciích Ontario a Quebec. Denně aktualizované zpravodajství a fotografie můžete sledovat na www.bonipueri.cz/canada2008.

 

1. února 2008 • Boni pueri si k nové nahrávce přizvali hosty

Právě dnes vychází nová nahrávka Boni pueri, na kterou si "dobří chlapci" přizvali hned několik vzácných hostů. Přečtěte si více o nové nahrávce, nebo si poslechněte krátkou ukázku.

 

27. ledna 2008 • "Dobří chlapci" na TV Nova

V pondělní Snídani s Novou se bude hodně zpívat. Televizní studio navštíví totiž „Dobří chlapci“ – tedy Český chlapecký sbor Boni pueri. Řeč nebude jenom o zpěvu, ale také o cestování do exotických krajin. S Boni pueri bude souviset i další rozhovor. Reportérka Víkendu Šárka Konířová, se totiž za Boni pueri vypravila do Hongkongu, aby tam o nich natočila reportáž, kterou uvidíte v pondělí večer od 21:10.

Snídaně s Novou v TV archivu
Fotogalerie ze Snídaně s Novou
Fotogalerie z reportáže ve Víkendu

 

26. ledna 2008 • Brundibár v Novém Bydžově

Přípravy na turné Boni pueri po Kanadě v těchto dnech vrcholí. Jedním z programů, který "dobří chlapci" pro kanadské publikum připravují, je i scénické provedení terezínské dětské opery Brundibár, se kterým vystoupí např. na koncertě v ottawském Muzeu války nebo slavné montrealské Pollack Hall. Kanadská koncertní skupina pod vedením sbormistra Jakuba Martince představila nové nastudování v režii Karla Brožka i českému dětskému publiku. Na dvou výchovných koncertech měli možnost shlédnout Brundibára žáci základních škol z Nového Bydžova a okolí, od března budou mít podobnou příležitost i žáci a studenti v Hradci Králové, Chrudimi a dalších městech. Fotografie z představení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout