> Co je nového? (rok 2014)

> Co je nového? (rok 2013)

> Co je nového? (rok 2012)

> Co je nového? (rok 2011)

> Co je nového? (rok 2010)

> Co je nového? (rok 2009)

> Co je nového? (rok 2008)

> Co je nového? (rok 2007)

> Co je nového? (rok 2006)

> Co je nového? (rok 2005)

> Co je nového? (rok 0000)

Vlastní vyhledávání

CO JE NOVÉHO? (rok 0000)

0. 0000 • Nahrávka Zelenkova Sub olea pacis v podání Českého chlapeckého sboru Boni pueri vychází u Supraphonu v reedici

Vydavatelství Supraphon připravilo v těchto dnech pro své náročné posluchače reedici nahrávky díla Jana Dismase Zelenky Sub olea pacis et palma virtutis, která získala v roce 2003 prestižní ocenění Cannes Classical Awards.
Na desce spolupracovali Boni pueri s předními českými i zahraničními sólisty a orchestrem Musica Florea za řízení Marka Štryncla.
„Supraphon využil příležitosti obnovené premiéry díla na Pražském hradě v červenci 2000 a povolal hned po úspěšném scénickém provedení všech několik desítek účinkujících z několika evropských států ke studiové práci v Rothmayerově sále Pražského hradu. Pod vedením v oboru staré hudby zkušeného Marka Štryncla se podařilo dosáhnout optimálního výsledku a diskofilové se konečně dočkají znějící podoby skladby, se kterou se dotud setkávali jen na stránkách učebnic a jejíž revitalizace je určitě nezklame“ , píše se na stránkách Supraphonu.
Dvojalbum má zbrusu nový obal a jako bonus připravil Supraphon i Faksimile tisku libreta z roku 1723.

> Informace o CD na strankách vydavatelství SUPRAPHON

 

0. 0000 • Kostelem Nanebevzetí Panny Marie se nesly hlasy Boni pueri

Jedna z koncertních sestav vystoupila v kostele Nanebevzetí Panny Marie za řízení sbormistra Pavla Horáka pro zaměstnance a hosty hradecké firmy OMT Group.
Zpěváci připravili díla českých klasiků, zazněly skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Posluchače nadchl i výběr ze světových muzikálů. Zpěváky na klavír doprovodil Robert Fuchs.
Hradecká firma, která je akreditována u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, se věnuje profesnímu a zážitkovému vzdělávání.

 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout