> Biografie Boni pueri

> Sbormistři

> Kontakty

> Osobnosti o Boni pueri

> Spolupráce

> Ocenění

Vlastní vyhledávání

SBORMISTŘI

PAVEL HORÁK

Vystudoval obor hudební výchova a v roce 1999 ukončil doktorské studium oboru sbormistrovství u prof. Jiřího Koláře na pražské Univerzitě Karlově, kde rovněž získal doktorát filozofie. Deset let působil na katedře hudební výchovy Univerzity Hradec Králové a přednášel obor sbormistrovství pro zahraniční studenty na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Je členem Rotary Clubu Hradec Králové a držitelem ocenění The Paul Harris Award, v roce 2009 obdržel ocenění Stříbrnou medaili 1. stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za dlouholetou pedagogickou a uměleckou činnost a významný přínos v oblasti hudebního vzdělávání a v témže roce byl nominován na Cenu Ministerstva kultury.

S koncertními skupinami Boni pueri absolvoval četná turné – Evropa, USA, Japonsko, Jižní Korea, Hong Kong, Čína) a účastnil se významných festivalů (Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008, 2011, Europalia - Brusel 1998, AmericaFest - Minneapolis 1998, Jeonju Sori Festival- Korea 2002, Shanghai International Arts Fesival - Čína 2010). Pětkrát absolvoval jako sbormistr prestižní měsíční turné po Japonsku. Je spoluorganizátorem Světového setkání chlapeckých a mužských sborů 2004 a 2008 v Hradci Králové. Jeho žáci účinkovali jako sólisté v operních představeních (W. A. Mozart: Kouzelná flétna - Teatro dell'Opera di Roma 2004) či v Bernsteinových Žalmech. Se svými žáky nastudoval a provedl celý triptych Responsorií J. D. Zelenky, Vánoční oratorium J. S. Bacha, Mesiáš G. F. Händela nebo Requiem W. A. Mozarta a stál u zrodu premiérových nahrávek děl českých barokních autorů P. J. Vejvanovského a J. D. Zelenky. Nahrávka Zelenkova Sub olea pacis et palma virtutis získala v roce 2003 prestižní ocenění Cannes Classical Awards. K vrcholům jeho sbormistrovské činnosti patří dvojsborové nastudování Matoušových pašijí. Je zván na prestižní setkání sbormistrů celého světa.

Pavel Horák je jediným zřizovatelem a prvním ředitelem soukromé umělecké školy BONI PUERI - ZUŠ.
 

MAREK ŠTRYNCL

Již během studia na konzervatoři v Teplicích zastával funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou AMU v oboru dirigování (2002) a studoval violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Jako dirigent a sbormistr spolupracuje s význačnými komorními a symfonickými orchestry, sbory, ansámbly a sólisty (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, The New Israeli Vocal Ensemble, Pražská komorní filharmonie). Zájem o dobovou interpretaci ho v roce 1992 přivedl k založení souboru Musica Florea, s nímž oživuje znovuobjevené autory zejména českého baroka a klasicismu.

Účinkoval na prestižních festivalech (Pražské jaro, Rezonanzen Wien, Festival van Vlaanderen Brugge, Tage alter Musik Sopron, Tage alter und neuer Musik Regensburg, Struny Podzimu, Concentus Moraviae). Nahrál desítky CD, z nichž mnohá získala vrcholná ocenění (Diapason 1994, Zlatá Harmonie 1997,Cannes Classical Award 2003). Vyučuje dirigování, sbormistrovství chrámové hudby a barokní violoncello na Univerzitě Karlově v Praze. S Boni pueri začal spolupracovat před deseti lety (J. D. Zelenka Velkopáteční responsoria, W. A. Mozart Requiem, P. J. Vejvanovský Vesperae Sancti Venceslai, G. F. Händel Mesiáš). Nahrávka Zelenkova Sub olea pacis et palma virtutis získala v roce 2003 prestižní ocenění Cannes Classical Awards.

V roce 2010 se stává sbormistrem koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri.
 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout