> Co je nového? (rok 2014)

> Co je nového? (rok 2013)

> Co je nového? (rok 2012)

> Co je nového? (rok 2011)

> Co je nového? (rok 2010)

> Co je nového? (rok 2009)

> Co je nového? (rok 2008)

> Co je nového? (rok 2007)

> Co je nového? (rok 2006)

> Co je nového? (rok 2005)

> Co je nového? (rok 0000)

Vlastní vyhledávání

CO JE NOVÉHO? (rok 2007)

24. prosince 2007 • Boni pueri na České televizi

Česká televize odvysílala na Štědrý večer v hlavním vysílacím čase od 19:00 na programu ČT2 záznam Vánočního koncertu ze Senátu. Do fotogalerie bylo přidáno několik screenshotů z vysílání. Přejeme Vám krásné Vánoce!


 

24. prosince 2007 • Boni pueri se vrátili z Asie

Boni pueri se dnes vrátili z Asie. Koncertní skupina se sbormistrem Pavlem Horákem strávila celý měsíc v Japonsku a v Hong Kongu. Zpravodajství z turné jste mohli po celou dobu turné sledovat na stránkách www.bonipueri.cz/japan2007.


 

20. prosince 2007 • Vánoce na Bílo

V pátek 21. prosince se od 19:30 koná ve Smetanově síni Obecního domu benefiční koncert Lucie Bílé a Boni pueri, který nese název Vánoce na Bílo. Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro, výtěžek z koncertu půjde na konto Studia Oáza, které rozvíjí zejména kulturní a společenské aktivity mentálně postižených.

 

19. prosince 2007 • Vánoční koncert ze Senátu

Tradiční Vánoční koncert ze Senátu bude letos patřit Boni pueri. Dvaapadesáti minutový záznam koncertu, který se natáčel včera v Hlavním sále Valdštejnského paláce v Praze, uvede Česká televize přímo na Štědrý večer od 19:00 na programu ČT2. Boni pueri vystoupili pod vedením sbormistra Jakuba Martince a za doprovodu varhan a cembala Jaroslava Tůmy a klavíru Martina Fišla. Fotografie z televizní generálky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

19. prosince 2007 • Boni pueri dnes přelétají do Hong Kongu

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem se dnes po 24 dnech strávených v Japonsku přesouvá do Hong Kongu, kde jí čekají poslední dva koncerty asijského turné. Zprávy z turné můžete průběžně sledovat na www.bonipueri.cz/japan2007. Kluci si z Japonska přivážení spoustu zážítků, jedním z nich bylo i setkání s japonskou císařovnou, princem a princeznou, kteří navštívili koncert v Tokiu. Více se můžete dočíst v archivu novinových článků.

 

14. prosince 2007 • Sbormistr Jakub Martinec hostem Událostí v kultuře

Sbormistr Boni pueri Jakub Martinec byl v pátek 14. prosince hostem Otakara Svobody v pořadu Události v kultuře na programu ČT24. Fotografie z přímého přenosu si můžete prohlédnout ve fotogalerii, záznam naleznete v tv archivu České televize.

 

11. prosince 2007 • Boni pueri odjeli do Holandska a Lucemburska

Boni pueri včera odcestovali na několikadenní koncertní cestu do Holandska a Lucemburska. Koncertní skupinu pod vedením sbormistra Jakuba Martince čekají dva koncerty v Eindhovenu a Munshausenu. Druhá koncertní skupina sboru se sbormistrem Pavlem Horákem je v těchto dnech na úspěšném turné v Asii, zpravodajství a fotografie můžete sledovat na stránkách www.bonipueri.cz/japan2007.

 

2. prosince 2007 • Boni pueri startují prosincové koncerty

S první adventní nedělí startují Boni pueri celou sérii prosincových koncertů v České republice. Zda budou Boni pueri vystupovat i ve Vašem městě, se můžete přesvědčit v odkazu koncerty a turné.

 

29. listopadu 2007 • BONI PUERI rozsvítili vánoční strom TV NOVA

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem rozsvítila ve čtvrtek 29. listopadu společně s herečkou Jiřinou Jiráskovou vánoční strom TV NOVA. Přímý přenos jste mohli sledovat v Odpoledních televizních novinách, několik fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

29. listopadu 2007 • Boni pueri pro UNICEF

Boni pueri vystoupili ve středu 28. listopadu 2007 v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici v Praze na benefičním koncertě pro Unicef. Finanční výtěžek z koncertu bude použit ve prospěch očkovacích programů. UNICEF – Dětský fond OSN zlepšuje životní podmínky dětí na celém světě již přes 60 let. Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

24. listopadu 2007 • Boni pueri odcestovali do Asie

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem dnes odcestovala do Asie. Sbor během měsíčního turné navštíví již počtvrté Japonsko a vůbec poprvé Hong Kong. Zpravodajství z turné včetně fotografií můžete sledovat na stránce www.bonipueri.cz/japan2007.

 

21. listopadu 2007 • Dobří chlapci ve Snídani s Novou

Snídaně s Novou nastartuje váš den. Moderátoři Michaela Dolinová a Michal Jagelka posnídají ve čtvrtek 22. listopadu tentokráte s Boni pueri. Sledujte v 7:50 televizi NOVA. Záznam vysílání bude k dispozici v tv archivu na www.nova.cz. Několik fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

12. listopadu 2007 • Boni pueri nacvičují dětskou operu Brundibár

Přípravy na zahraniční turné Boni pueri vrcholí. Jedna z koncertních skupin absolvovala v sobotu 10. listopadu veřejnou generálku před odletem do Japonska a Hong Kongu, další skupina v současné době nacvičuje pro kanadské turné s režisérem Karlem Brožkem terezínskou dětskou operu Brundibár. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik fotografií ze zkoušek, které se konají v tanečním sále v sídle Boni pueri.

 

7. listopadu 2007 • Úspěšný start do nové sezóny

Boni pueri mají za sebou úspěšný start do nové koncertní sezóny. Co vše již "dobří chlapci" stihli absolvovat a co všechno je v nejbližší době čeká, si můžete přečíst v dnešním vydání MF DNES.

 

3. listopadu 2007 • Boni pueri přijmou nové zpěváky!


 

31. října 2007 • Vánoce se blíží!

V teplých červencových dnech se v kostele v Rychnově nad Kněžnou rodil vánoční titul špičkového chlapeckého sboru Boni pueri. Do letních dnů prozářených sluncem se nesly ty nejkrásnější koledy. A tato pohoda, která zde vládla, zůstala i ve zvuku nahrávky a bude vyzařovat po celé vánoční období. Jsou to opravdu ty nejkrásnější vánoční skvosty, které se třpytí ve hlasech chlapeckého sboru i ve varhanách rozeznělých Jaroslavem Tůmou. Posluchači se mají opravdu na co těšit. Vánoce se pomalu, ale neodvratně blíží! (www.supraphon.cz). Nová nahrávka vychází 26. října 2007.

 

28. října 2007 • České sny 2007

"České sny" je název evropského kulturního projektu, který je zaměřen na kulturní spolupráci mezi evropskými městy a regiony a na spolupráci špičkových českých a zahraničních umělců. V období od 31. května 2007 do 8. prosince 2007 proběhne cca 120 koncertů v 19 evropských státech. Mezi pozvanými umělci, kteří se do projektu zapojili, jsou i Boni pueri, kteří v neděli 28. října provedli společně s varhaníkem Jaroslavem Tůmou Responsoria k Zelenému čtvrtku Jana Dismase Zelenky v rakouském Eggenburgu. Více informací naleznete na stránkách www.ceskesny.cz.

 

27. října 2007 • BONI PUERI úspěšně vystoupili s Českou filharmonií

Na šedesát zpěváků Českého chlapeckého sboru Boni pueri vystoupilo ve čtvrtek a v pátek s naším prvním orchestrem - Českou filharmonií. Více informací se můžete dočíst v novinovém archivu, nezapomeňte navštívit i naši fotogalerii.

 

23. října 2007 • Opera Král Roger zazní v Rudolfinu

Pod taktovkou Charlese Dutoita provede Česká filharmonie 25. a 26. října v Rudolfinu operu polského skladatele Karola Szymanowského Král Roger. Spoluúčinkuje Český chlapecký sbor Boni pueri, Český filharmonický sbor Brno a sólisté z Polska. Karol Szymanowski (1882 -1937) je považován za druhého nejvýznamnějšího polského skladatele po Frederyku Chopinovi. Jeho Král Roger měl premiéru v roce 1926 ve Velkém divadle ve Varšavě. Zatímco v Polsku byla opera přijatá spíše vlažně, české provedení Krále Rogera v říjnu 1932 v Národním divadle přineslo naopak pozitivní reakce diváků a kritiků.

 

18. října 2007 • Boni pueri s Lucií Bílou podpořili nevidomé děti

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri vytoupila ve středu 17. října 2007 s Lucií Bílou na benefičním koncertě Tmavomodrý večer, který se uskutečnil v kostele Nanabevzetí Panny Marie v Hradci Králové. Výtěžek koncertu, který včetně sponzorských darů přesáhl 250.000,- Kč byl věnován Speciální mateřské škole pro zrakově postižené děti na nákup důležitých pomůcek. Nahlédněte do fotogalerie z koncertu.

 

28. září 2007 • Kritika na předprázdninový koncert Boni pueri v německém Ulmu

V archivu nových článků si můžete přečíst kritiku na předprázdninový koncert v Ulmu z německého deníku Südwest Presse. Tento článek v sekci sborového archivu.

 

28. září 2007 • Nové stránky japonského turné Boni pueri

Přípravy na vánoční asijské turné Českého chlapeckého sboru sboru Boni pueri jsou v plném proudu, na japonském serveru byla před několika dny aktualizována webové prezentace celého turné, kterou naleznete na adrese http://www.arstokyo.co.jp/c-boni/boni_index.htm.

 

30. srpna 2007 • Mužský sbor Boni pueri se vydává do Finska

Mužský sbor Boni pueri dnes odjíždí na týdenní koncertní cestu po Finsku. V zemi tisíce jezer stráví se svou sbormistryní Jennifer Beynon-Martinec celkem 11 dní. Během nich se zúčastní prestižního mezinárodního festivalu Sympaatti, který se koná v největších městech Finska již od roku 1986. Tradiční internetové zpravodajství doplněné o průběžnou fotogalerii můžete sledovat na internetové stránce www.bonipueri.cz/finsko2007.

 

26. srpna 2007 • Boni pueri se připravují na novou koncertní sezónu

Obě koncertní skupiny Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistry Pavlem Horákem a Jakubem Martincem se v těchto dnech připravují v Krkonoších na start 26. koncertní sezóny. Tu otevřou slavnostním koncertem 4. září v pražském Rudolfinu a mužský sbor také týdenní koncertní cestou po Finsku, kam se vydají již za několik dní se sbormistryní Jennifer Beynon-Martinec.

 

23. července 2007 • Prázdninové ohlédnutí za koncertem v Broumově

I když jsou sborové prázdniny kluků z Boni pueri v plném proudu, přinášíme Vám malé fotografické ohlédnutí za posledním červencovým koncertem, který se uskutečnil v neděli 8. 7. 2007 v Broumovském klášteře. Fotografie Jana Záliše si můžete prohlédnout na webových stránkách města Broumova.

 

2. července 2007 • Boni pueri na soustředění v Krkonoších

I první prázdninové dny se "dobří chlapci" z Boni pueri věnují zpěvu. Právě v těchto dnech se koná pěvecké soustředění v Krkonoších, na kterém se mladí zpěváci připravují na natáčení nového vánočního CD pro Supraphon. Podívejte se na stránky www.bonipueri.cz/nemecko2007, kde i po návratu z přeprázdninových koncertů po Německu pokračuje zpravodajství rozšířené o zážitky z prvního prázdninového týdne.

 

23. června 2007 • BONI PUERI na předprázdninových koncertech v Německu a západních Čechách

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem dnes odcestovala na předprázdninovou koncertní cestu po Německu a západních Čechách. Denně aktualizované zprávodajství můžete sledovat na adrese: www.bonipueri.cz/nemecko2007

 

18. června 2007 • Bonifantes na soustředění v Chorvatsku

Přípravné oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri - BONIFANTES - pobýva v těchto dnech se sbormistryní Jennifer Beynon-Martinec na pěveckém soustředění v Chorvatsku. Zprávy z jejich pobytu můľete sledovat na stránce: skola.bonipueri.cz/chorvatsko

 

27. května 2007 • Boni pueri dokončili novou nahrávku

Český chlapecký sbor Boni pueri včera dokončil natáčení nového CD. Nahrávka s názvem "Boni pueri a hosté" bude jakýmsi malým dárkem, který si sbor nadělí ke svému letošnímu 25. výroči. Na CD si Boni pueri pozvali jako hudební hosty např. klavíristu Daniela Wiesnera, varhaníka Jaroslava Tůmu, nebo orchestr Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem. Právě nahrávku jeho lidové suity "Hej, radost má!" sbor pořídil včera ve Velkém sále Muzea v Chrudimi.

 

10. května 2007 • Boni pueri po návratu z koncertního turné po Anglii

Koncertní skupina Boni pueri se v úterý ráno vrátila z týdenního koncertního turné po Anglii. Dobří chlapci byli jako velvyslanci Sborové federace při Evropské unii hlavními hosty festivalu chlapeckých a mužských sborů v Cornwallu. Autentické zpravodajství naleznete na stránkách www.bonipueri.cz/anglie2007. Více než 90 fotografií také naleznete v naší fotogalerii.

 

30. dubna 2007 • Boni pueri odjíždí do Anglie

Sólista Boni pueri Aleš Staněk se včera v podvečer vrátil z úspěšného vystoupení v Jižní Koreji, kde vystupoval na olympijském stadionu s titulní písní korejského seriálu Velká bílá věž. Dnes ráno se připojil ke koncerní skupině, která se sbormistrem Pavlem Horákem odjíždí na týdenní turné do Velké Británie. Pravdelně aktualizované zprávy přímo z Anglie můžete sledovat na stránkách www.bonipueri.cz/anglie2007.

 

28. dubna 2007 • Boni pueri vystoupí na zahajovacím ceremoniálu ICNC8

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem vystoupí v neděli 29. dubna 2007 na zahajovacím ceremoniálu 8. Mezinárodní konference o nukleární kardiologii, která se uskuteční od 29. dubna do 2. května v prostorách Kongresového centra v Praze. Celý kongres zaštiťuje společnost European Society of Cardiology se sídlem ve Francii.

 

26. dubna 2007 • Sólista Boni pueri v jihokorejském Soulu

Sólista Českého chlapeckého sboru Boni pueri Aleš Staněk dnes odletěl na čtyři dny do jihokorejského Soulu. Vystoupí zde na dvou benefičních koncertech na olympijském stadionu. Třináctiletý sopranista zde zazpívá titulní píseň seriálu Velká bílá věž, kterou královéhradecký sbor natočil pro korejskou produkci před několika týdny doma v Čechách. Koncert bude živě přenášet korejská stanice MBC, která vysílá i samotný seriál z lékařského prostředí. Záznam bude distribuován do Japonska a dalších asijských zemí a bude jej možné zhlédnout i na internetu. Ihned po svém návratu se malý zpěvák připojí ke koncertní skupině Boni pueri, která v pondělí odjíždí na týdenní koncertní turné do Velké Británie.

Sledujte fotogalerii z Jižní Koreje

 

20. dubna 2007 • Boni pueri posílí o nové pěvecké talenty

S lidovou písničkou, kuráží i s trémou přicházeli chlapci od tří do dvanácti let k přijímacím zkouškám do Základní umělecké školy Boni pueri v Hradci Králové. Ta je spjata se stejnojmenným sborem mezinárodního věhlasu. "Zájem o konkurz je stejný jako loni. Starší ročníky už máme téměř plné. Překvapilo nás, jak dobře zpívají ti nejmladší," uvedl pro dnešní vydání MF DNES sbormistr Pavel Horák.

 

20. dubna 2007 • Boni pueri podpořili UNICEF

Boni pueri vystoupili ve středu 18. dubna na benefičním večeru Gala Night pro podporu organizace UNICEF, který se uskutečnil v prostorách Boscolo Hotel Carlo IV. v Praze. Výtěžek z celého večera bude použit na zakoupení vakcín pro očkování ohrožených dětí.

 

6. března 2007 • Česká hymna v pardubické ČEZ Aréně

Sólista Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavel Vavřinka otevřel včerejší hokejový zápas v pardubické ČEZ Aréně českou státní hymnou. Tu přednese i před dnešním utkáním, které bude od 16:45 přenášet přímým přenosem Česká televize na programu ČT2. Je to již po čtvrté, kdy si HC Moeller Pardubice pozval k přednesu české státní hymny sólisty Boni pueri. Podívejte se do fotogalerie.

 

1. března 2007 • Koncert v rámci cyklu FOK

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem vystoupí dnes v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Koncert, který se uskuteční v rámci populárního cyklu FOK, začíná v 19:30 hodin.

 

28. února 2007 • BONI PUERI na udílení cen Mosty 2006

BONI PUERI vystoupili v úterý 27. února 2007 na slavnostním udílení cen NRZP Mosty 2006, které se uskutečnilo za účasti první dámy Livie Klausové v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Několik fotografií si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

 

18. února 2007 • Natáčení Boni pueri pokračuje

Natáčení nového CD pokračuje, v neděli 18. února 2007 nahrávali Boni pueri společně s varhaníkem Jaroslavem Tůmou v Zámeckém kostele Nejsvětější Trojice v Rychnově nad Kněžnou Missu Adventus Petra Ebena. Fotografie z natáčení naleznete ve fotogalerii.

 

15. února 2007 • Uctění památky Vlasty Buriana

Mužský sbor BONI PUERI pod vedením sbormistryně Jennifer Beynon-Martinec vystoupil v sobotu 10. února na slavnostním uctění památky filmového a divadelního herce Vlasty Buriana a jeho choti u příležitosti 45. výročí jejich úmrtí. Slavnostní vzpomínkové odpoledne bylo zahájeno ve 13 hodin společným shromážděním v Bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, jemuž předsedal emeritní světící biskup pražský Mons. ThDr. Jaroslav Škarvada. Duchovní skladby vedle Mužského sboru Boni pueri přednesli pěvci Roman Janál, Luděk Vele a Tereza Mátlová. Několik fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

6. února 2007 • BONI PUERI opět před mikrofony

Boni pueri opět před mikrofony - "dobří chlapci" v těchto dnech pilně natáčí, a to hned 2 nové nahrávky. První z nich, v pořadí již třiatřicátá, nese podtitul "Boni pueri a hosté" a je věnována 25. výročí sboru. Více informací se můžete dozvědět v tiskové zprávě a ve fotogalerii.

 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout