> Co je nového? (rok 2014)

> Co je nového? (rok 2013)

> Co je nového? (rok 2012)

> Co je nového? (rok 2011)

> Co je nového? (rok 2010)

> Co je nového? (rok 2009)

> Co je nového? (rok 2008)

> Co je nového? (rok 2007)

> Co je nového? (rok 2006)

> Co je nového? (rok 2005)

> Co je nového? (rok 0000)

Vlastní vyhledávání

CO JE NOVÉHO? (rok 2006)

7. prosince 2006 • BONI PUERI ve Španělsku

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem odjíždí na koncertní turné do Španělska. Spolu s orchestrem Musica Bohemica a dirigentem Jaroslavem Krčkem zde až do Vánoc vystoupí na jedenácti koncertech. Zpravodajství a fotografie z turné můžete sledovat na stránkách www.bonipueri.cz/spanelsko2006

 

29. listopadu 2006 • BONI PUERI v Kultuře ČT24

Sbormistr Boni pueri Jakub Martinec s manželkou Jennifer byli ve středu 29. listopadu hosty Otakara Svobody v pořadu Kultura ČT24. Na jeho záznam se můžete podívat v archivu České televize. Sbormistra Jakuba Martince si budete moci také poslechnout v zítřejším vydání pořadu Máme hosty, který vysílá Český rozhlas Pardubice.

 

16. listopadu 2006 • Přijďte s námi přivítat Boni pueri!

Přijďte s námi přivítat BONI PUERI! "Dobří chlapci" se vracejí z úspěšného koncertního turné po zemi javorového listu v pondělí 20. listopadu ve 14:00 k budově Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Koncertní turné v těchto dnech vrcholí v provincii Alberta, sbor čeká v Kanadě poslední koncerní víkend a poslední zážitky, které můžete společně s nimi sledovat na stránce www.bonipueri.cz/canada2006.

 

15. listopadu 2006 • BONI PUERI po opět v Rudolfinu

BONI PUERI v pondělí 13. listopadu úspěšně vystoupili ve vyprodaném pražském Rudolfinu. Společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu vystoupili pod dirigentskou taktovkou šéfdirigenta Vladimíra Válka v oratoriu Juda Maccabeus soudobé české autorky Sylvie Bodorové. Jako sólisté se představili Livia Ághová, Ivan Kusnjer a recitároři Pavel Landovský, Otakar Brousek, Hana Kusnjerová a David Prachař. Pro Boni pueri byl tento koncert od září již třetím vystoupením v Dvořákově síni, do konce roku zde sbor vystoupí ještě po čtvrté, a to ve Vánoční kantátě A. Honnegra. Fotografie z pondělního koncertu naleznete ve fotogalerii. Záznam koncertu bude v úterý 21. listopadu ve 20:00 vysílat Český rozhlas 3 - Vltava.

 

10. listopadu 2006 • Sledujte BONI PUERI na ČT1 a ČRo 2 - Praha

Nenechte si ujít Český chlapecký sbor BONI PUERI dnes v podvečer na prvním programu České televize a na Českém rozhlase 2 - Praha. V 19:35 můžete sledovat na ČT1 v Událostech v kultuře reportáž Otakara Svobody z právě probíhajího úspěšného turné po Kanadě. Ve 20:05 Vás pak redaktorka ČRo 2 - Praha Eva Kvasničková zavede v pořadu Domino plus... překvapení přímo do Hradce Králové na zkoušku jedné z koncertních skupin Boni pueri.

Podívejte se na záznam v internetovém archivu České televize

 

10. listopadu 2006 • BONI PUERI mimořádně úspěšně v Kanadě

BONI PUERI mají za sebou mimořádně úspěšnou první část svého téměř čtyřtýdenního turné po Kanadě. Více informací se dočtete v tiskové zprávě. Průběžné, vždy aktuální zpravodajství včetně fotografií očima samotných zpěváků naleznete na www.bonipueri.cz/canada2006.

 

9. listopadu 2006 • BONI PUERI získali zlatou desku Supraphonu

BONI PUERI mají na svém kontě další zlatou desku - tentokrát za profilovou nahrávku "BEST OF BONI PUERI", kterou vydalo v roce 2004 vydavelství Supraphon. Zlatou desku převzali sbormistři Pavel Horák a Jakub Martinec z rukou šéfproducenta vážné hudby vydavatelství Supraphon, pana PhDr. Petra Víta v neděli 22. října 2006 v pražském Rudolfinu v závěru samostatného koncertu BONI PUERI, který se uskutečnil v rámci sborového cyklu České filharmonie.

 

26. října 2006 • BONI PUERI na turné v Kanadě

Koncertní skupina 28 zpěváků Českého chlapeckého sboru Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem dnes časně ráno odletěla na měsíční koncertní turné do Kanady. Podrobné informace o koncertní cestě včetně každodenního zpravodajství a fotografie přímo z Kanady můžete sledovat na stránce www.bonipueri.cz/canada2006. Samozřejmostí je, že můžete zpěvákům prostřednictvím těchto stránek poslat do zámoří Váš pozdrav.

 

15. září 2006 • BONI PUERI dnes odlétají do Francie

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru BONI PUERI se sbormistrem Jakubem Martincem odlétá dnes na víkend do Francie, kde vystoupí na dvou koncertech v rámci 27. ročníku renomovaného festivalu staré hudby v Ambronay. Jeden z koncertů bude přenášet Radio France. Více informací naleznete na stránce: www.bonipueri.cz/francie2006.

 

3. září 2006 • Svatba sbormistra Boni pueri Jakuba Martince a hlasové poradkyně Jennifer Beynon

S radostí Vám oznamujeme, že sbormistr Boni pueri, pan Jakub Martinec a kanadská hlasová poradkyně a sbormistryně, slečna Jennifer Beynon uzavřeli v pátek 1. září manželství. Slavnostní obřad, který se uskutečnil od 13 hodin v opatské bazilice sv. Markéty na Břevnovském klášteře v Praze, doprovodila svým zpěvem jedna z koncertních skupin Českého chlapeckého sboru Boni pueri a také mužská složka tenorů a basů, která nedávno pod vedením Jennifer Beynon získala cenu publika na sborovém festivalu ve Švýcarském Montreux. Oddávajícími byli převor Břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a lanškrounský farář Zbigniew Czendlik, který je dlouholetým přítelem Boni pueri. Slavnostního ceremoniálu se kromě svatebních hostů zúčastnila i řada osobností hudebního a sborového umění z České republiky, Kanady i Spojených států amerických. Několik fotografií ze slavnostního obřadu a recepce naleznete ve fotogalerii.

 

13. července 2006 • Koncertní skupina Boni pueri na soustředění

Koncertní skupina Boni pueri se sbormistrem Jakubem Martincem se včera vrátila z letního soustředění v Krkonoších. Vedle intenzivního nácviku nového repertoáru pro příští koncertní sezónu klukům zbyl i dostatek času na fotbalové zápasy, jízdu na bobové dráze ve Špindlerově Mlýně, letní kino nebo třeba i noční hru. Více se můžete dozvědět ve fotogalerii. Dnes tuto koncertní skupinu čeká ještě poslední koncert před prázdninami, který se uskuteční v rámci třetího ročníku festivalu Třeboňská nocturna v divadle J. K. Tyla v Třeboni.

 

19. června 2006 • Rozhovor s Jennifer Beynon

V dnešním královéhradeckém vydání MF DNES vyšel celostránkový rozhovor s kanadskou sbormistryní a hlasovou poradkyní Jennifer Beynon, která působí v Boni pueri od září loňského roku. Přepis článku s názvem "Boni pueri mi úplně změnili život" si můžete přečíst zde.

 

4. května 2006 • První zkouška nově přijatých zpěváčků v Boni pueri

Ve čtvrtek 4. května proběhla první zkouška nově přijatých chlapců od březnových konkurzů do Školy chlapeckého sborového zpěvu při Boni pueri. Na pětačtyřicet malých zpěváčků se a spolu se sbormistryní Taťánou Slezákovou naučilo novou písničku, během zkoušky je navštívila pohádková babka s košem plným jablek a na úplný závěr dostali jako malý dárek své první sborové tričko, ve kterém vystoupí na prvním koncertě již na konci června. Fotoreportáž z první zkoušky nováčků naleznete ve fotogalerii.

 

26. dubna 2006 • Boni pueri s vavriny na 42. Montreux Choral Festival

Nejstarší oddělení Školy chlapeckého sborového zpěvu - Bonifantes a tenorová a basová sekce hlavního sboru Boni pueri okouzlili porotu i publikum 42. Montreux Choral Festivalu ve Švýcarsku a přivezli si jak druhou cenu v absolutním pořadí napříč kategoriemi Excellent avec félicitations du Jury, tak i cenu diváků Prix du Public. Tu získali jako jediní. Čtěte více v archivu novinových článků a v tiskové zprávě.

 

17. dubna 2006 • Přípravná oddělení BONI PUERI odjíždějí na festival do Švýcarska

Nejstarší oddělení Školy chlapeckého sborového zpěvu při Boni pueri - BONIFANTES a mužská složka TENORŮ a BASŮ odjíždí dnes večer do Švýcarska. Zúčastní se zde 42. ročníku sborového festivalu ve městě Montreux. Informace a zpravodajství z průběhu festivalu budete moci sledovat na internetových stránkách www.bonipueri.cz/svycarsko2006.

 

14. dubna 2006 • Velkopáteční večer na Vltavě s Boni pueri

Letošní Velkopáteční večer na ČRo 3 - Vltava bude věnován nejvýznamnějšímu autorovi, který komponoval pro řád křižovníků s červenou hvězdou - Johannu Casparu Ferdinandu Fischerovi. Jeho jméno donedávna znali jen odborníci, přitom Fischerova hudba je svou úrovní srovnatelná se špičkovou evropskou produkcí té doby. Dnes ve 20:00 zazní novodobá premiéra skladeb O Crux venerabilis, Concertus de Sancta Cruce, Crux tua Domine a Missa Inventionis Sanctae Crucis. Účinkují Anna Hlavenková, Gabriela Eibenová, Markus Forster, Jaroslav Březina, Michael Pospíšil, chlapecký sbor Boni Pueri a orchestry Musica Florea, řídí Marek Štryncl, a Musica antiqua Praha, umělecký vedoucí Pavel Klikar. Na pořadu spolupracoval hudební historik Tomáš Slavický. Rozmlouvají literární historik Martin C. Putna a redaktorka Vladimíra Lukařová. Informace o pořadu naleznete na stránkách Českého rozhlasu, zde si také pořad můžete poslechnout v živém vysílání.

 

10. dubna 2006 • Boni pueri ozdobí Brněnský festival

Letošní patnáctý ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby proběhne v brněnské katedrále na Petrově šesti koncerty ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí. Na dvou z nich se představí i Boni pueri - dnes s rozsáhlými polyfonními Responsorii Jana Dismase Zelenky doplněné varhanními improvizacemi Jaroslava Tůmy a zítra s jedním z největších děl o Kristově utrpění - výběrem z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha. Více se můžete dozvědět v archivu novinových článků.

 

6. dubna 2006 • Činorodost a nápaditost Boni pueri neutuchá!

Činorodost a nápaditost českého chlapeckého sboru Boni pueri neutuchá. Velikonoční program sboru je skutečně nabitý - a to jak doma, tak i v zahraničí. 7. dubna koncertují Boni pueri v rámci „Pražského jara“ v holandském Assenu. O dva dny později, 9.dubna odpoledne, provedou Zelenkova Responsoria v Břevnovském klášteře, večer se ještě stačí zastavit na Žofíně na koncertě „40 bílých růží pro Lucii Bílou“, se kterou má sbor na kontě desítky společných vystoupení a vzápětí se přesouvá ke dvěma koncertům na Velikonoční festival do Brna. Tady v katedrále sv. Petra a Pavla zazní znovu Responsoria společně s Jaroslavem Tůmou a v 60 členné sestavě společně s Českými komorními sólisty Matoušovy pašije Johana Sebastiana Bacha. Více informací čtěte v tiskové zprávě a sledujte fotogalerii, která je stále průběžně aktualizována.

 

3. dubna 2006 • Úspěšný jarní koncert sborové školy Boni pueri

První dubnový sobotní podvečer patřil jarnímu koncertu Školy chlapeckého sborového zpěvu při Boni pueri. Pod vedením sbormistryně Jennifer Beynon vystoupili ve vyprodané královéhradecké Městské hudební síni Bonifantes - nejstarší přípravné oddělení a mužská složka. Více o tomto nevšedním koncertě se můžete dočíst v kritice z dnešního vydání MF DNES, fotoreportáž z koncertu naleznete ve fotogalerii.

 

31. března 2006 • BONI PUERI provedli Requiem W.A.Mozarta v Teplicích

Rok 2006 je zasvěcen významnému výročí Wolfganga Amadea Mozarta. K oslavám se v průběhu celého roku připojují i Boni pueri a jedním z těchto projektů bylo i včerejší provedení Motartova Requiem společně se Severočeskou filharmonií a dirigentem Alexandrem Apolínem. Atmosféru koncertu si můžete připomenout ve fotogalerii.

 

28. března 2006 • Rekordní počet zájemců o zpěv v Boni pueri

Konkurzy do českého chlapeckého sboru Boni pueri, které probíhaly v předposledním březnovém týdnu, přilákaly rekordní počet zájemců o sborový zpěv. Rekordní počet, celkem 46 chlapců ve věku mezi 3 až 8 rokem byl také do nejmladších přípravných oddělení Boni pueri přijat. Čtěte více v tiskové zprávě.

 

10. března 2006 • Další šance vydat se do světa s Boni pueri

Český chlapecký sbor Boni pueri rozšiřuje své řady. V druhé polovině března probíhají paralelně konkurzy jak do přípravných oddělení pro chlapce od 3 do 8 let, tak do koncertních skupin v rámci programu „hledání talentů“ pro chlapce od 9 do 18 let. Šance vydat se do světa s Boni pueri je atraktivní nejen pro zájemce z Hradce Králové a blízkého okolí, ale z celých východních Čech a dokonce i vzdálenějších oblastí. Více informací naleznete v tiskové zprávě a na adrese www.bonipueri.cz/konkurz.

 

16. února 2006 • Nové RSS kanály

Na internetových stránkách Českého chlapeckého sboru BONI PUERI byly spuštěny nové RSS kanály, které obsahují novinky a aktuální zprávy zobrazované na titulní straně, přehled nejnovějších novinových článků a tiskové zprávy Boni pueri. Pomocí příslušného programu, který dokáže RSS zdroje číst, můžete kdykoli a nepřetržitě sledovat, co je nového na www.bonipueri.cz. RSS kanály naleznete na adresách:

Aktuality: http://www.bonipueri.cz/cz_rss1.php
Napsali o nás: http://www.bonipueri.cz/cz_rss2.php
Tiskové zprávy: http://www.bonipueri.cz/cz_rss3.php

 

7. února 2006 • Kritika na vánoční koncerty v Norimberku

Nové vydání renomovaného hudebního magazínu Harmonie přináší kritiku na prosincové koncerty v norimberské Meistersingerhalle, kterými koncertní skupina Boni pueri zakončila své Evropské vánoční turné. Přepis článku s názvem Koncerty pro předvánoční náladu naleznete v archivu novinových článků.

 

30. ledna 2006 • Rok 2005 ve fotografiích

Fotogalerie Boni pueri na webových stránkách www.bonipueri.cz prošla rozsáhlou aktualizací. Neváhejte a připomeňte si společně s námi nejzajímavější momenty roku 2005 - od velkého turné po USA a Kanadě, přes koncert na mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, natáčení nového DVD až po prosincová turné po západní Evropě nebo Japonsku.

 

28. ledna 2006 • Oslavy výročí W.A.Mozarta

Svět si v minulém týdnu připomněl kulaté výročí narození hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta. V předvečer Mozatových 250. narozenin se k oslavám připojil i Český chlapecký sbor Boni pueri. Slavnostní koncert s názvem Pocta Mozartovi, který spolupořádalo Rakouské kulturní fórum, se uskutečnil v Kamenném sálu zámku v Třebíči a jeho atmosféru si můžete připomenout v archivu novinových článků.

 

21. ledna 2006 • Zahájení Her II. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR 2006

Boni pueri dnes zahájí českou státní hymnou Hry II. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR 2006. Na šest dní se oblast Krkonoš stane olympijským centrem naší republiky, není bez zajímavosti, že několik dní před „velkou“ olympiádou v Turíně. Olympiáda dětí a mládeže je projekt Českého olympijského výboru, zaměřený především na žáky základních škol. Jeho cílem je přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití mladých lidí, šířit ušlechtilé myšlenky olympismu a zdravou soutěživost mezi mládeží. „Jsme přesvědčeni, že Královéhradecký kraj poskytne všem účastníkům olympiády ideální podmínky a zázemí. Tradice zimních sportů v našem kraji je toho zárukou,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík, který je zároveň předsedou Řídícího výboru Her II. zimní Olympiády dětí a mládeže ČR 2006.

• Fotografie ze slavostního zahájení naleznete ve fotogalerii.

 

17. ledna 2006 • Sbormistři Boni pueri v Kultuře ČT24

Sbormistři Boni pueri - Pavel Horák a Jakub Martinec - budou dnes v úterý 17. ledna 2006 hosty pořadu Kultura ČT24, který vysílá zpravodajský kanál České televize od 21:15. Pořad Kultura ČT24 se zabývá vším, co se děje na poli kultury, a je vysílán denně v přímém přenosu na kanálu ČT24. Hosty jsou osobnosti ze všech oborů i uměleckých disciplín - muzikanti, filmaři, spisovatelé, architekti, výtvarníci z domova i ciziny. Pořad můžete sledovat živě na internetové stránce vysilani.ct24.cz.

• Záznam pořadu můžete sledovat zde v archivu ČT24.

 

15. ledna 2006 • Slavnostní mše v Břevnovském klášteře

Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupil v sobotu 14. ledna 2006 na mši svaté v bazilice sv. Markéty v Praze, která se konala u příležitosti 1013. výročí posvěcení Břevnovského kláštera. Hlavním celebrantem byl Clemens Lashofer OSB, opat kláštera v rakouském Göttweigu, kázal evangelický farář Miloš Rejchrt. Boni pueri vystoupili společně s varhaníkem Jaroslavem Tůmou. Fotodokumentaci ze mše naleznete ve fotogalerii.

 

Copyright © Český chlapecký sbor BONI PUERI 1998-2008
Publikování nebo šíření obsahu těchto internetových stránek je dovoleno pouze v souvislosti s propagací Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Provozovatel stránek zaručuje svým návštěvníkům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatel nesbírá žádné osobní údaje, které mu návštěvníci sami dobrovolně neposkytnou.

Předchozí
šipka doleva
Další
šipka doprava
Zavřít Přesunout